Avrupa'da Korona

Avrupa'da Korona

Avrupa'da Corona,pandemir,yeniden yüz gösterdi

İngiltere'de,

EN SON 3 AYIN GÜNLÜK VAKA SAYISI AÇIKLANDI

HEMŞERİMİZ BORİS,SIKINTIDA...

İngiltere Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, ülkede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 13 artarak 41 bin 527’ye ulaştı.

Son 24 saatte 1735 yeni vaka tespit edildi. Bu, 1805 vakanın saptandığı 4 Haziran’dan bu yana görülen en yüksek günlük rakam oldu. Toplam vaka sayısı ise 340 bin 411’e yükseldi.

Günlük ölü sayılarının ilanında değişikliğe gidilmişti.

Ülkede, günlük ölü sayılarının Kovid-19 testi pozitif çıkan tüm hastalar üzerinden hesap edildiği, test tarihi ile ölüm tarihi arasında geçen sürenin hesaba katılmadığı, bu nedenle günlük ölü sayılarının çarpıtılabileceğine yönelik iddialar ortaya atılmıştı.

Sağlık Bakanlığı bu iddialar üzerine, değişikliğe giderek, Kovid-19 testi pozitif çıkan ve testten sonraki 28 gün içinde ölenlerin sayısının duyurulacağı açıklanmıştı.

ÖTE YANDA FRANSA' DA DA FELÂKET SESLERİ GELİYOR.

Emanuel Marcon'da da bulaşma ihtimalı var.

Fransa'da Mart ayından bu yana en yüksek günlük vaka sayısı.

Korona virüs salgını Fransa'da yeniden etkisini arttırırken, günlük vaka sayısı 9 bine yaklaştı. Fransa Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ülke genelinde son 24 saatte 8 bin 975 yeni vakanın tespit edilmesi ile toplam vaka sayısının 309 bin 156'ya ulaştığı aktarıldı. Bakanlık, son 24 saatte 19 kişinin virüs nedeni ile hayatını kaybettiğini açıklarken, dün 30 bin 706 olan toplam can kaybını revize ederek, 30 bin 686’ya düşürdü. Fransa'da bugün Mart ayından bu yana en yüksek günlük vaka sayısı tespit edilirken,son 2 gündür vaka sayıları 7 binin üzerinde seyrediyordu.
Öte yandan Fransa’da 1 Eylül’de yaklaşık 12 milyon öğrenci yeniden ders başı yapmıştı. Fransa Milli Eğitim Bakanı Jean-Michel Blanquer bugün yaptığı açıklamada,Fransa topraklarında toplam 22 okul ve 130 civarında sınıfın korona virüs tespit edilmesi üzerine yeniden kapatıldığını duyurmuştu.

KORONA,RUSYA DAHİL YAYILMAYA DEVAM EDİYOR

"KORONA NEKADAR DAHA SÜRECEK?", SORUSU KAFALARDA

BASINA YANSIYAN AVRUPA HABERLERİ.

Kaynak ; İHA.Derleyen;YeniyurtHaberAjansı.5.09.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın