Avrupa'da korena/corona virüsünden

Avrupa'da korena/corona virüsünden

Günlük haber, verilere göre, koronavirüs nedeniyle hayatın durma noktasına geldiği Avrupa’da...

KORONA VİRÜSÜNDEN,AVRUPA'DA 26 TÜRK ÖLDÜ   

Çin'in Vuhan şehrinde ortaya çıkan ve çok sayıda ülkeye yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında, Avrupa‘da bugüne kadar toplam 26 Türk vatandaşı da hayatını kaybetti.

Günlük haber, verilere göre, koronavirüs nedeniyle hayatın durma noktasına geldiği Avrupa’da, 11 bine yakın kişi hayatını kaybetti.

Türklerin yoğunlukla yaşadığı Almanya,Hollanda,Fransa ve İngiltere gibi ülkelerin yanı sıra Avusturya ve Belçika‘da da virüs kaynaklı ölümler yaşandı.

Avusturya'da 28 yaşında en genç ölümü gerçekleşti.

Avusturya’nın Linz şehrinde, yaklaşık 14 yıldır böbrek ve şeker hastalıkları nedeniyle tedavi gören 28 yaşındaki Y.A, geçen pazar günü virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

En yüksek can kaybı ise,Fransa'da..

AA muhabirinin farklı kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Fransa’da 5-24 Mart tarihlerinde koronavirüs nedeniyle 60 yaş üstünde 11 Türk vatandaşı yaşamını yitirdi. Bu kişilerin,Paris ve Strazburg bölgelerinde ikamet ettikleri belirtildi.

Daha önce de Kovid-19’dan 64 yaşındaki bir Türk vatandaşının hayatını kaybetmesiyle Fransa’da yaşamını yitiren toplam vatandaş sayısı 12 oldu.

Almanya'da 3 kişi yaşamını yitirdi

Almanya’da Kovid-19 nedeniyle 3 Türk hayatını kaybetti. Yerel makamlardan alınan bilgiye göre Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde yaşayan 81 yaşındaki F.A, 80 yaşındaki R.Y. ve 81 yaşındaki M.P. koronavirüs yüzünden hayatını kaybedenlerden,bir kaçı.

Hollanda 6 Türk vefat etti

Virüsün Hollanda’da görüldüğü 27 Şubat’tan bu yana 6 Türk öldü.

Türkiye’nin Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 66 yaşındaki N.Y, 82 yaşındaki S.A. ve 71 yaşındaki Ş.Ş.Ş’nin virüs nedeniyle hayatlarını kaybettiğini ve definlerin bu ülkede yapılacağını söyledi.

Dişli,ayrıca, Kovid-19 nedeniyle vefat eden 70 yaşındaki A.K, 80 yaşındaki H.Ç. ve 69 yaşındaki Y.H’nin cenazelerinin de Türkiye’ye gönderileceği bilgisini paylaştı.

Belçika'da 3 Türk hayatını kaybetti

Belçika'da Türk kökenli 3 kişi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Belçika Bölge Başkanı Basir Hamarat, Flaman bölgesindeki Heusden-Zolder ilçesinde yaşayan 59 yaşındaki Erzincanlı bir vatandaşın hastanede Kovid-19’dan hayatını kaybettiğini açıkladı.

Öte yandan,Belçika’nın Genk şehrinde yaşayan 74 yaşındaki İ. O’nun da Kovid-19 nedeni yle hayatını kaybettiği öğrenildi.

Belçika’da ikamet eden ve ismi açıklanmayan bir Türk vatandaşının daha virüs nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi.

(AMAN HA!..YAŞILAR,DAHA ÇOK DİKKAT ETMELİ.

Münih,Allach'ta ayak üstü tartışan Türkler.Foto;yhy)

İngilterede ise..;

İngiltere’nin başşehri Londra'da yaşayan H.E, koronavirüs nedeniyle geçen hafta hayatını kaybetti. 55 yaşındaki H.E’nin astım hastası olduğu belirtildi.

Çin virüsü can almaya devam ediyor.

İşin uzmanlarından,yaşlılar dahada dikkatlı olmalı uyarısında bulunuyor.

Almanya'dada bir çok işyerinde,masalar kaldırılmış ayak üstü servis yapılıyor.Kurallara uymayanlara 25.Euro cezası var.

Her yere uyarı kağıtları yapıştırılmış,ağaçların dallarına dahi.

Bu arada, Türkiye'ninde virüsle mücadelesi devam ediyor.

Basına yansıyan haberler.24.03.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın