Avrupa Birliği

Avrupa Birliği

Abrua'ının tarihinde soy kıyımı var.Fransa,İngiltere,Hollanda,Almanya

DIŞIŞLERI BAKANLIĞINDAN AP KARARINA TEPKİ

Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Parlamentosu'nun Türkiye ile tam üyelik müzakerelerini askıya alması yolunda Avrupa Birliği'ne çağrı yapan skandal raporuna sert tepki gösterdi.

Avrupa Parlamentosu (EP), Avrupa Birliği’nin (EG/AB) Türkiye ile tam üyelik müzakerelerini askıya alması çağrısında bulunan skandal raporu kabul etti.

Bu gelişmenin ardından Dışişleri Bakanlığı'ndan küstah karara sert tepki geldi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, AP tavsiye kararı niteliğinde olan 2019-2020 Yılı Türkiye Raporu'nun bugün AP Genel Kurulu’nda kabul edildiği bildirildi.

Açıklamada, “Türkiye ile AB arasındaki ilişkilerin, AB'ye üyelik perspektifi temelinde olumlu bir gündem çerçevesinde yeniden canlandırılmasına yönelik çaba harcandığı bir dönemde, tek taraflı ve nesnellikten uzak olan sözkonusu tavsiye kararının kabul edilmesi mümkün değildir. İnsan hakları, demokrasi, hukukun üstünlüğü, yönetim yapımıza ve siyasi partilere ilişkin gerçek dışı iddialar içeren, ülkemizin etkin, çözüm odaklı, insani ve girişimci dış politikasını tehdit olarak gören, Ege, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs konularında tamamen haksız, yanlı Yunan ve Rum tezlerini yansıtan ve 1915 olaylarına ilişkin tek taraflı tutarsız Ermeni anlatıl arına dayanan önyargılı bu yazımı reddediyoruz” denildi.

(İŞTE ERMENİ VAHŞETİ!.KATLEDİLEN TÜRKLERDEN BAZILARI.)

OYLAMA BÜYÜK FARKLA KABUL EDİLDİ
Avrupa Parlamentosu (AP/EP), Avrupa Birliği'nin Türkiye ile tam üyelik müzakerelerini askıya alması çağrısında bulunan raporu kabul etti. AP'nin İspanyol parlamenteri Nacho Sanchez Amor tarafından kaleme alınan rapor ve buna bağlı karar tasarısı büyük farkıyla kabul edildi. Oylamada,480 “evet”, 64 “hayır”, 150 “çekimser” oyu çıktı.

SANKİ AVRUPA'DA DEMOKRASI,İNSAN HAKLARI VARMIŞ GİBİ.HABERLERE GÖZ ATINIZ,ANLAŞILIR...

Kabul edilen raporda, Türkiye'ye temel haklar, demokrasi, hukukun üstünlüğü, insan hakları konularında sert eleştiriler yöneltildi. Avrupa Parlamentosu’nun, daha önceki yıllara oranla Türkiye'ye çok daha fazla sert eleştiriler yöneltildiği de gözlendi. “AB-Türkiye ilişkilerinin tarihi olarak en düşük seviyesinde olduğu” tespiti yapılan raporda,Türkiye-AB ilişkilerindeki mevcut gidişatın acilen ve tutarlı biçimde tersine dönmemesi halinde Türkiye ile katılım müzakerelerinin resmen askıya alınması çağrısı yapıldı.

TÜRKİYE'YE SOY KIYIM YATIRIMI!(BATI KENDİ SOY KIYIMINI PERDELEME DERDİNDE. (FARANSA,CEZAYIR,TUNUS,LİBYA'DA;USA/ABD İRAK, LİBYA, VİETNAM, AFKANİSTAN; SUDAN..VE DAHA NİCELERİ)
Kabul edilen bir değişiklik önergesiyle Türkiye'nin 1915 olaylarını “soykırım” olarak kabul etmesi çağrısında bulunuldu ve bunun Türk ve Ermeni halkları arasındaki barışa katkı sağlayacağı ifade edildi.

AVRUPA  PARLAMENTOSU'NDA TÜRKİYE KARARI.

GENLERİNE İŞLEMİŞ,HÂLÂ TÜRKİYE DÜŞMANLIĞI!VAR
İHA/YeniyurtHaber. 19.05.2021

 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın