Aşkına Kavuştu

Aşkına Kavuştu

Biz hâlâ kavuşamadık (M.Ali)

AŞIKINA KAVUŞTU  SIRA DA  HAC VARAşkına kavuştu sıra hacda

İlk görüşte kapıldı,Türkçe öğrenip çok sevdiği Ayşe'yi babasının dizlerine kapanıp istedi. Müslüman olup Mustafa adını alan Hermann'ın şimdiki isteği hacca gitmek.

TÜRKÇE ÖĞRENDİ
NATO'da asker olarak görev yaparken rahatsızlanınca tedavi için kur merkezine gitti. Aynı merkezde tedaviye giden Ayşe Göktürk'ü görünce aşık olan Hermann Krüger (57), bir yıl boyunca sevdiği kadını evliliğe ikna etmeye çalıştı. Türkçe öğrenen Krüger, eline çiçek ve çikolata alıp sevdiği kadının kapısına tek başına dayandı. Ayşe Göktürk'ün (59) babasının dizlerinin dibine kapanan Krüger, "Kızını istiyorum" dedi. Baba çok şaşırdı, "Hayır" diyemedi. Çift, 2007'de evlendi.HACCA DA GİTMEK İSTİYOR/SEVGİ NELER YAPTIRMAZ.

Sevdiği kadın için her şeyi yapan Krüger, adını Mustafa Göktürk olarak değiştirdi. Kuran'ın Almanca mealini defalarca okuyup Müslüman oldu. "Eşim Ayşe'yi çok seviyorum" diyen Mustafa Göktürk, "Evlenebilmek için Türkçe öğrendim ve onun tüm şartlarını yerine getirdim. Şimdi Müslüman olmanın gereklerini yerine getirmeye çalışıyorum. Kurban kestim, oruç tutuyorum, inşallah hacca da gideceğim. Ramazan'da tüm Alman dostlarımı iftara çağırıyorum" dedi.
SEÇİMDE DAYAK YEDİ
AK Parti'den üç dönem Nevşehir milletvekili seçilen Murat Göktürk'ün kız kardeşi ile evli olan Mustafa Göktürk, "2011 seçiminde Türkiye'ye gittim. Seçim kampanyalarında yer aldım. Günlerce AK Parti afişleri astım, broşür dağıttım. Birine broşür verince 'Dalga mı geçiyorsun' tepkisi ile karşılaştım. Ardından saldırı geldi. Dayak yedim. Kayınvalidem kurtardı" diyerek anısını anlattı. Ayşe Göktürk ise, "Çabasından çok etkilendim" diye konuştu.

Kadir İnce/13.4.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın