Aşırı Sağ Denilen Virüs..!

Aşırı Sağ Denilen Virüs..!

Köln,Türk şair,yazarlarına ilham kaynağı olmuş bir şehir

FRANFURT'TA IRKÇI(FAŞİST) POLİS DEPREMİ..!Frankfurt’ta ırkçı polis depremi

Almanya'nın Hessen Eyaleti'ndeki polis skandallarının ardı arkası kesilmiyor. Şimdi de Frankfurt'taki özel komando birliği SEK, 20 polisin karıştığı WhatsApp skandalı nedeniyle feshedildi.

Soruşturmayı yürüten Frankfurt Savcılığı'nın 21 Nisan'dan bu yana konuyla ilgili çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi. Özel komando birliği SEK'te görevli 38 yaşındaki polis memuruyla ilgili devam eden bir soruşturma kapsamında memurun cep telefonunda yapılan incelemede, ırkçı bir WhatsApp chat'leşme grubuna üye olduğu ortaya çıktı.
 SABAH GAZETESİ OLAYI OKUYUCULARINA ARKARMIŞTI
BİRLİK FESHEDİLDİ

Gruptaki yazışmaları değerlendiren savcılık, yabancı düşmanı slogan ve söylemler olduğu kadar, Neo-Nazi paylaşımların da yapıldığını belirledi. Bunun üzerine gruptaki 20 polis hakkında soruşturma başlatıldı. Hakkında soruşturma açılan 20 polisten 19'u izne ayrılırken, bir polis de açığa alındı.

Sonunda özel komando birliği SEK'te 20 polisin birden ırkçı çıkması üzerine birlik feshedildi.

 *SKANDALLAR BİTMİYOR
Franfurt Emniyet teşkilatını sarsan bu olay, daha önceki skandalların son halkası oldu.

Daha önce de Frankfurt Birinci Karakol'da görevli polis memurlarının ünlü avukat Seda Başay Yıldız'ın(en alta sol) polis bilgisayarlarından ev adresini sorguladığı ortaya çıkmıştı. Bu sorgulamadan sadece kısa süre sonra avukata NSU 2.0 imzalı tehdit mektubu gelmişti. Savcılık, mektubun arkasında tek kişinin olduğunu iddia ediyor.

BASINDA ALMANYA HABERLERİ.

ÖTE YAN DA,AŞIRI SAĞ TOPLUMUN SIKINTI,SORUNU

Aşırı sağ toplumun sorunuNSU terör örgütünün düzenlediği bombalı saldırının 17. yılı dolayısıyla gerçek leşen törende Başkonsolos Kaya, ırkçılığın sadece kurbanların sorunu olmadığını hatırlattı.

Saldırının gerçekleştiği ve dördü ağır 22 kişinin yaralandığı Keup Caddesi'n deki törende konuşan Türkiye'nin Köln Başkonsolosu Turan Kaya, "Bu korkakça saldırının altında yatan nefreti gerçekten kavrayamıyoruz. Kurban ve mağdurların acılarını telafi edemeyiz. Yapılacak tek şey caddeyi bir arada yaşam, hoşgörü, anlayışın simgesi olarak tasarlamak" diye konuştu.

ANIT/ABİDE ÜÇ YIL SONRA DİKİLECEK
KÖLN Anakent Belediye Başkanı Henriette Reker ise "Köln herkesin dostça yaşadığı bir şehir. Sizler de bu şehrin insanlarısınız. Irkçılığa asla müsamaha göstermeyiz" dedi ve ırkçı terörü hatırlatması için planlanan anıtın saldırının 20. yılında dikileceğini söyledi. STK temsilcilerinin de katıldığı törende, barış adına beyaz güvercin uçuruldu, olay yerine çiçek bırakıldı. 

KÖLN,TÜRK ŞAİRLERİNE İLHAM KAYNAĞI OLMUŞ  BİR ŞEHİR.

İsmail Erel.İbrahim Taş/Düzenleyen;YeniyurtHaber.11.06.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın