Aşi ol Merkel!

Aşi ol Merkel!

Merkel de benim gibi iğneden korkuyor olmalı

MERKEL'DE BİR ÇOK LARIAşı ol Merkel GİBİ İŞNE-AŞIDAN KORKUYORDUR

Aşı ol Merkel!

Aşı karşıtlarının artması, AstraZeneca aşısına olan güvenin azalması üzerine Başbakan Merkel'e güven artırmak için ‘Kameralar önünde aşı ol’ çağrısı yapıldı

CUMHUR BAŞKANI STEINMEIER  VE DE

Almanya'da randevusu olduğu halde aşılanmaya gitmeyenlerin olması, AstraZeneca aşısının etkinliği(faydalı olma) konusundaki şüphenin artması üzerine Alman Hür Demokrat Parti (FDP), Başbakan Angela Merkel ile Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier'a çağrıda bulundu.

FDP meclis grup başkanvekili Michael Theurer, vatandaşların koronavirüs aşılarına güvenini artırmak için Steinmeier ve Merkel'in kameralar önünde aşılanmasını istedi.

Theurer, bu iki ismin aşılanmasının olumlu bir sinyal olacağını ve güven oluşturacağını ifade etti.

ÖTE YANDA,AŞI ÇOCUKLAR ÜZERİNDE

AstraZeneca'dan koronavirüs aşı açıklaması;Çocuklar üzerinde denenecek…

Koronavirüs salgınında dünya genelinde aşı uygulamaları devam ederken İngiliz-İsveç ilaç firması AstraZeneca’dan son dakika aşı açıklaması geldi.

Aşı geliştirme çalışmalarında Oxford Üniversitesi ile birlikte çalışan AstraZeneca’nın, çocuk denekler üzerinde aşı denemelerine başlayacağı bildirildi.

AstraZeneca’dan koronavirüs aşı açıklaması: Çocuklar üzerinde denenecek…

Oxford Üniversitesi,İngiliz- İsveç ilaç firması AstraZeneca ile birlikte geliştirdikleri koronavirüs aşısını çocuklar üzerinde test etmeye başlayacağını duyurdu.

ÇALIŞMALARA 300 ÇOCUK KATILACAK

Üniversite tarafından mail üzerinden yapılan açıklamada, aşının 6-17 yaş arasında etkili olup olmayacağının test edileceği duyuruldu.

Oxford Üniversitesi, St. George's Üniversite Hastanesi, Southampton Üniversitesi Hastanesi ve Bristol Royal Çocuk Hastanesi etrafında yaşayan gönüllülerin aşı denemeleri için kaydolmaya başladıklarını bildirdi. Çalışmaya 300 kişinin katılması ve ilk aşılamanın bu ay yapılması bekleniyor.

ALMANYA'DA  KORONA(corona-19)  HABERLERİ

19.02.2021/Berlin,München

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın