Arjantın Kazandı

Arjantın Kazandı

Dünya Kupası ödülleri sahiplerini buldu!

DÜNYA KUPASI ARJANTİN'NINDünya Kupası ödülleri sahiplerini buldu! İşte en iyiler...

FARANSA İKİNCİ(2)/HİRVATİSTAN İSE ÜÇÜNCÜ(3) OLDU

SEVİNÇ GÖZYAŞLARI DÖKENLER AKRANA YANSIDI.

CUHUR REİSİ R.TAYYIP ERDOĞANDA FİNALİ SEYREDENLER ARASINDAYDI

2022 FIFA Dünya Kupası'nda şampiyon Arjantin olurken, en iyi oyuncular da seremonide ödüllerini aldı. Turnuvada 8 gol atan Kylian Mbappe, altın ayakkabı ödülünün sahibi olurken, en iyi oyuncu ödülü Arjantin'in kaptanı Lionel Messi'ye verildi.

Katar'ın ev sahipliği yaptığı 2022 FIFA Dünya Kupası finalinde Arjantin, Fransa'yı penaltı atışları sonrası mağlup ederek 36 yıl sonra şampiyonluğunu ilan etti. Tangocular maçın ardından altın madalyalarını alırken, ellerinde yükselen Dünya Kupası ile birlikte büyük sevinç yaşadılar.

ALTIN AYAKKABI ÖDÜLÜ MBAPPE'NİN

Dünya Kupası finalinde hat-trick yapan Kylian Mbappe, bu turnuvada toplam 8 kez gol sevinci yaşadı. 23 yaşındaki Fransız forvet üst üste iki kez final oynama başarısı gösterirken dünya kupalarında toplam gol sayısını 12'ye yükseltti. Grup maçlarında Avustralya'ya 1, Danimarka'ya da 2 gol atan Mbappe, son 16 turunda Polonya karşılaşmasında 2 gole imza atmıştı.

ALTIN TOP ÖDÜLÜ MESSİ'NİN OLDU

Arjantin'in şampiyon olmasında büyük pay sahibi olan Lionel Messi, turnuvanın en iyi oyuncusuna verilen altın top ödülünün sahibi oldu. 35 yaşındaki yıldız, turnuvada 7 gole imza attı.
ARJANTİN NERDE DİYE ARAYIP BULDUK
Arjantin'in kalecisi Emiliano Martinez, 2022 Dünya Kupası'nın en iyi kalecisi seçilirken, takım arkadaşı Enzo Fernandez, en iyi genç oyuncu seçildi.

SPORCULARIN BİR ÇOĞUNDA  DOĞMALAR DİKKATIMIZI ÇEKTİ

TÜRK TV.DEN İZLEYEMEDIK,ÖSTERRECH/AVUSTURYA TV.'İNDEN İZLEDK.

FARAN CUMHUR BAŞKANI DA BÖYLE ÜZÜLDÜ.KİMİ SEVİNİYOR,KİMİ GÜLÜYOR.

İlyay Oğuz Yeniyurt/19.12.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın