Anlaşma, Alman medyasında

Anlaşma, Alman  medyasında

Dünyanın en zengin insanı olmasıyla büyük ses getiren Elon Musk,

Elon Musk,Erdoğan'la görüşme yaptı.

Kısa süre önce dünyanın en zengin insanı olmasıyla büyük ses getiren Elon Musk,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü.

SpaceX ve Tesla ile geleceğe yönelik önemli adımlar atan Elon Musk, en son Twitter’dan yaptığı sürpriz bir açıklama ile dikkat çekmiş ve havadaki karbondioksiti yakalamak adına geliştirilen en iyi teknolojiye tam 100 milyon dolar bağış yapacağını söylemişti.

Şimdi ise Türkiye ile alakalı bir gelişme gündemde.

Yapılan açıklamaya göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Elon Musk ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Sputnik’te yer alan habere göre Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada, Erdoğan-Musk görüşmesinde, Türkiye!deki kamu ve özel sektör kurumları ile şirket arasında uzay teknolojileri başta olmak üzere farklı alanlarda iş birliğine ilişkin hususlar ele alındığı aktarıldı.

Erdoğan, Telegram üzerinden yaptığı açıklamada ise konu hakkında şu ifadeleri kullandı; “Sevgili kardeşim, bugün Tesla ve SpaceX’in Kurucusu Elon Musk ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik."

Görüşmede, Türkiye’deki kamu ve özel sektör kurumları ile şirket arasında uzay teknolojileri başta olmak üzere farklı alanlarda iş birliğine ilişkin hususları ele aldık. Teknoloji alanında ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmeyi ve Milletimize fayda sağlama amacıyla bu alanda atılan her adımı desteklemeyi sürdüreceğiz. Hatırlarsınız,Elon Musk geçtiğimiz yıllarda da Türkiye'ye bizzat gelerek yukarıdaki fotoğrafın çekildiği görüşmeyi yapmıştı.

Musk o ziyaretinde Anıtkabir'e de gitmişti. Elon Musk, Apple ve Tesla açıklaması ile de çok ses getirmişti Musk geçtiğimizi aylarda, Twitter üzerinden Model 3 programındaki en zorlu dönemde Tesla'yı Apple'a satmak adına CEO Tim Cook’la görüşme talebinde bulunduğunu ancak reddedildiğini açıkladı. Apple'ın daha doğrusu Tim Cook'un, satın alacak güçleri olmasına ve Tesla'nın değeri Model 3 üretim sorunlarının olduğu dönemde şimdiden çok daha düşük olmasına rağmen neden bu konuya sıcak yaklaşmadığı halen bilinmiyor.

Bir ara yatırımcıların dahi Tim Cook'a “Tesla’yı satın alın” şeklinde baskı yaptığı biliniyor.

Ancak, Apple bu konuda kendi yolunu kendisi çizmek istemiş gibi görünüyor. Biliyorsunuz Apple aktif olarak Hyundai desteğiyle kendi elektrikli otomobilini üretiyor.

Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen LOG'un yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. 

BASINA YANSIYAN,YENİ GELİŞMELER.  HABER/YORUMA, ALMAN MEDYASI DA GENİŞ YER VERDİ

YeniyurtHaber.29.01.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın