Anennın evlad acısı

Anennın evlad acısı

Annesinin gözü önünde 4 kurşun

ANESSİ'NİN GÖZLERİ ÖNÜNDE OĞLUNU ÖLDÜRDÜLER!

Annesinin gözü önünde 4 kurşun

Mannheim Polisi, Ertekin Özkan'a annesinin gözü önünde kurşun yağdırdı. Acılı anne, "Polislere ikna edebileceğimi söyleyip yalvardım, dinlemediler" diye isyan etti

Psikolojik sorunları olan üç çocuk babası Ertekin Özkan (49), elinde bıçakla polislere direniş gösterdiği gerekçesiyle annesi, kız kardeşi ve eski eşinin gözü önünde dört kurşunla vurularak öldürüldü. Olay anı, çevrede bulunanlar tarafından cep telefonu aracılığıyla kayıt altına alınıp sosyal medyada paylaşıldı. Polisin elinde bıçak olan Özkan'ı etkisiz hale getirme yöntemi büyük tepki çekti

'ELİNDEN BIÇAĞI ALABİLİRDİM
Oğlunun gözleri önünde öldürülmesinin şokunu yaşayan anne Seniye Özkan, "Oğlumu kurtaramadım. Polislere yalvardım ama beni bırakmadılar. Ben elinden bıçağı alabilirdim. Çocuğumu gözümün önünde öldürdüler. Hiçbir şey yapamadım. Dört kurşun sıktılar. Kimseye zararı yoktu. Oğlum bu şekilde ölümü hak etmedi. İş bulmuştu, seviniyordu. İki gün sonra işe başlayacaktı" diye konuştu.

ÇOCUKLARINA ÇOK DÜŞKÜNDÜ
Acılı anne, oğlunun çocuklarına çok düşkün olduğunu belirtti ve "Oğlum eşinden ayrılınca çocukların bakımını biz üstlendik. İşsiz olan oğlum da bizim yanımıza geldi. Bunun üzerine gençlik dairesi, çocuklara zarar verdiği gerekçesiyle oğlumun evden 31 Aralık'a kadar ayrılması için süre tanıdı. O gün cinnet getirdi. Çocuklarından ayrı ve evsiz kalacağını düşündü. Polisi aradı, suç işlediğini söyledi" dedi.

ANEN'NIN ECLAD ACISI


'YETERİNCE ÇABA GÖSTERMEDİLER''
Ertekin Özkan'ın kardeşi Meral Sert, polisin abisini ikna etmek için yeterince çaba göstermediğini söyledi. Meral Sert, "Bel altından vurabilirlerdi. Tek kurşun sıkabilirlerdi, ancak onlar kasıtlı olarak ateş ettiler, hem de dört kez" dedi. Özkan'ın eski eşi Yeşim Özkan ise "Yerde vurulmuş yatarken üzerine çullanıp ters kelepçe taktılar" diye tepki gösterdi. Karlsruhe Başkonsolosu Mahmut Niyazi Sezgin ise olay yerine giderek emniyet makamlarından bilgi aldı, aileye taziye ziyareti gerçekleştirdi ve "Konunun bütün boyutlarıyla takipçisi olacağız" dedi.

Fatih Yılmaz/27.12.2023

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın