Alternatif Partisi'nin

Alternatif Partisi'nin

Irkçı AfD sertleşiyor: Plan değil, söz

IRKÇI/FAŞİT AfD SERTLEŞIYORIrkçı AfD sertleşiyor: Plan değil, söz

SEÇİM PROPEGANDASI OLMALI

Irkçı AfD Partisi, göçmenlerin Almanya'dan sürgün edilmesinde kararlı. Söylemleri sertleşen AfD'li Springer, "Göçmenleri sürgün etmeyi planlamıyoruz, göndermeye söz veriyoruz" dedi

HÜKÜMETE TEHDİT
ALMANYA için Alternatif Partisi'nin (AfD) Brandenburg Eyaleti Teşkilatı'nın başına, AfD Federal Milletvekili Rene Springer getirildi. AfD Brandenburg'daki güç mücadelesini oyların yüzde 83,2'sini alan Springer kazanırken, ilk icraatı, göçmen kökenlilere karşı ses tonunu yükseltmek oldu. Sadece Alman halkının ve Almanya'nın çıkarlarını gözettiklerini söyleyen Springer, Alman hükümetinden de hesap sorulacağını belirtti.

ÜLKEYİ GERİ ALACAĞIZ
YAPTIĞI konuşmada doğrudan göçmen kökenli insanları hedef alan Springer, "Bu ülkeyi geri alacağız.

AfD, iktidarı ortadan kaldıracak, sorumlulardan hesap soracak. Milyonlarca yabancıyı kendi ülkelerine geri göndereceğiz. Bu gizli bir plan değil. Bu bir söz" dedi. Demokrasiye inanmadığını söyleyerek açıkça tehdit savuran Springer'in, "Göçmenleri sürgün plan değil, verdiğimiz sözdür" açıklamasına ırkçılar alkış tuttu.

GÖÇMENLER ENDİŞELİ
ÜLKENİN yabancıların istilası altında olduğunu belirten Springer, Almanya'nın göçmen kökenlilerden arınması halinde geri alınacağını belirtti. Irkçıların yaptığı bir gizli toplantıda milyonlarca göçmenin sürgün edilmesi planına, AfD Federal Milletvekili Rene Springer de destek vermişti. Planın ifşa olması büyük tepki çekse de, AfD şimdiki "Plan değil, söz" açı.

KULENIN ÖNÜNDE,FRANSA;PARIS HATIRASI

(Profilresim;TGRT muhabiri olan Tanju Sarıtaylı(kıravatlı),Fransa,Paris'de arkadaşlayıyla.Bizde onunla 2 defa buluşmuştuk(Bir seferinde Tan'da vardı,Sorvon Ünversitesi'i gezmiş,Kule'ye de çıkmıştık.M.Ali Yeniyurt)

Mustafa Akbaba/19.3.2024

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın