Almanya'yı yurt yaptılar

Almanya'yı yurt yaptılar

İstanbul'dan kalkan tren,Münih,Köln,Franfurt vede nice şehirlere ulaşmıştı

DAHA FAZLA ELAMANA IHTIYAÇ OLSADA;Daha fazla göçmen çalıştıralım

HER KÖŞE'DE AVRULI DİLENCİLER VAR

(Romanya,Polonya,İtalyan vb./Yeniyurt)

Almanya'da iş piyasasında 1.7 milyon işçi açığının olması, ülkede göçmene bakışı değiştirdi. Çalışma Bakanı Heil, daha fazla göçmenin işe alınmasını istediklerini söyledi

Alman işverenlere seslenen Almanya Çalışma Bakanı Hubertus Heil, "Henüz mükemmel Almanca bilmeseler bile, göçmen kökenli insanları işe almalıyız" dedi. İş Ajansı'nın mültecilerle daha yakından ilgilenip konuşmalarını isteyen Bakan Heil, "Onlara işbirliği yapmak zorunda olduklarını anlatarak, yapmayanların yardımlarının kesileceğini açıklamalıyız" diye konuştu."MÜLTECİ" DEĞİL EKMEK PARASI İÇİN GELENLER(Yeniyurt)
Almanya'da iş piyasasında çalışabilecek özelliğe sahip 499 bin mülteci olduğunu dile getiren Heil, "Birlikte hareket edilirse, en az bir yıl içinde bu insanları istihdama kavuşturabiliriz" dedi. Almanya, 1960'lı yıllarda özellikle Türkiye'den getirdiği misafir işçilerle ekonomik mucize gerçekleştirip kısa sürede toparlanmıştı.YÜKSEK SESLE DİLE GETİRİYORLAR
Daha önce Federal İş Ajansı Başkanı Andrea Nahles, "Göçmen asıllı insanlar olmadan büyük darboğazlar yaşanır" demişti.

Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, "Onlar olmasaydı ne yapardık?" diyerek ülkedeki göçmenlerin önemine işaret etmişti. Başbakan Olaf Scholz ise "Şimdi işgücü piyasamızda acilen daha fazla göçmene ihtiyacımız var. Hükümet olarak nitelikli göçmenlerin ülkeye daha hızlı gelebilmesi için çalışma yürütüyoruz" dedi.

ÇALIŞANLARI BAŞBAKAN BÜLENT ECEVİT ve de KENAN EVREN'DE ZİYARET EMİŞTİ.KENEN EVREN,MÜNİH,BMG ZİYARETİNDE BANTLAR DURMUŞTU.(Yeniyurt)

Cengiz Parlayan/05.03.2024

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın