Almanya'ya yakışmayan sensin..!

Almanya'ya yakışmayan sensin..!

İslâm dinine saldırdıkça,Bati'da islama geçenler çoğalıyor

ALMANYA'YA YAKIŞMAYAN SENSİN!Almanya’ya asıl sen yakışmıyorsun

Kendisini özgürlükler ülkesi olarak tanımlayan Almanya’da Yeşiller'in ilk eyalet başbakanı Winfried Kretschmann'ın, “İslam Almanya'ya uyumlu değil” şeklindeki küstah açıklamasına tepki yağdı

NEFRET SÖYLEMİ MÜSLÜMANLARI İNCİTTİ
Yeşiller Partili Başbakan Winfried Kretschmann Müslüman toplumunun tepki gösterdiği açıklamalarını,"Herder Korrenpondenz" isimli dini dergiye yaptı. Başbakan Kretschmann'ın açıklamasında, "İslam Almanya'ya entegre değil, bazı yerlerde reform yapılması gerekiyor" sözleri Müslümanları incitti. Partisi söylemlerinde göçmenlere ve Müslümanlara sahip çıkan açıklamalar yaparken, Kretschmann saçmaladı.

TEPKİ YAĞDI
SWR'de çalışan gazeteci Merve Kayıkçı, başbakanın açıklamasını oportünist olarak nitelendirerek, "Böyle bir şey duymak sinir bozucu. Başbakan bu sözleriyle Almanya'daki tüm Müslümanları mı yoksa Almanya'da bulunan farklı İslami akımları mı kastediyor? Ayrıca, reform, neden diğer dinlerden değil de sadece İslam dininden talep ediliyor" diye sordu. Küstah açıklamaya, İslam İnanç Topluluğu'ndan da büyük tepki geldi.

"ANLAŞILIR GİBİ DEĞİL"
IGBW'den Muhittin Soylu, "Bir Katolik olan Başbakan Kretschmann'dan böyle bir açıklama duymak anlaşılmaz. Biz Müslümanlar ve İslami dini topluluklar olarak anayasamızı din özgürlüğü ve dini çeşitliliğinin garantisi olarak görüyoruz. Siyasi istek üzerine hiçbir din reforme edilemez. Almanya'da İslam'ın da reform sorunu değil, kabul ve tanınma sorunu var" dedi.

"İNCİTİCİ VE TEHLİKELİ"
Kabere sanatçısı Muhsin Omurca da, Almanların göçmenlerden farklı bir şey anladığı kanaatinde olduğunu belirtti.

Muhsin Omurca, "Almanlar entegrasyonu daha çok asimilasyon olarak görüyor" diye konuştu. Freiburglu bir İslâm alimi olan Abdel Hakim Ourghi ise "İslam gerçekten entegre değil" cümlesinin çok incitici ve tehlikeli olduğunu belirtti.

MÜNİH'Lİ TÜRKLERDEN DE TEPKİ GELDİ

UYUMSUZ SİYASETÇİLERİ ARTIK HÖŞGÖRÜ İLE KARŞILANMIYOR

BİZİ TAKİP EDİN HAVADİSLERDEN HABERDAR OLASINIZ...

Fatih Yılmaz/İlyay Sakaoğlu.29.10.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın