Almanya'ya itimatim kalmadı

Almanya'ya itimatim kalmadı

Almanya'nın Hamburgşehrinde eşini ırkçı saldırıda yitiren Gülistan Avcı,

Alman devletine inancım kalmadı

27 yaşında ve 9 aylık hamileydi.Alman devletine inancım kalmadı 35 yıl önce eşi ırkçılar tarafından öldürüldü.

 Almanya'nın hiç sahip çıkmadığıİkbal ÖZAKINCI Gülistan Avcı, “Irkçılar hâlâ bana saldırıyor. Devlete inancımı yitirdim” dedi

İkbal Özakıncı. *Avrupa

ALMANYA'YA YAKIŞMIYAN OLAYLAR

Almanya'nın Hamburgşehrinde eşini ırkçı saldırıda yitiren Gülistan Avcı, 1985 yılından bu yana hak arama mücadelesi sürdürdüğünü dile getirdi ve "Butüm çabalarım sonuçsuz kaldı" dedi.

TÜRK BASININA AÇIKLAMALARDA  BULUNDU

SABAH'a konuşan Avcı, Alman devletine ve kurumlarına güveninin kalmadığını dile getirip, "Artık Türkiye'de, memleketimde yaşamak istiyorum" diye konuştu.
35 YILDIR DEĞİŞEN YOK*  ARTIK MEMLEKETİMDE YAŞAMAK İSTİYORUM
AVCI "Eşim Ramazan'ın ırkçılar tarafından öldürülmesinden sonra arayıp soran olmadı. Ramazan'ın ismi Alman gazetelerinde bile anılmadı. Ramazan Avcı İnisiyatifi kurulduktan sonra anma törenleri başladı. 35 yıldır değişen bir şey yok. Tazminat davamız bile sonuçlanmadı. Hayatım mahvoldu. Gençliğimi elimden aldılar" dedi.

YALNIZ BIRAKILDIM
EŞİNİN ölümünden bir hafta sonra doğum yaptığını ve oğluna Ramazan adını verdiğini söyleyen Gülistan Avcı sözlerini şöyle sürdürdü, "Çocuğumla yalnız bırakıldım. Onu tek başıma çalışıp büyüttüm. Eşimi sanki ırkçılar öldürmemiş gibi davrandılar.

Bizi önem semediler, ilgilenmediler. Ramazan öldüğünde daha 26 yaşında delikanlıydı."

IRKÇI,FAŞITLER BENİ DE ÖLDÜRMEK İSTEDİ
ALMANYA'DA ırkçı düşüncenin ve saldırıların sonunun geleceğine inanmadığını belirten Avcı, "Bir yıl önce oğlumun düğününü yaptık. Düğünden bir hafta önce evime yakın tren istasyona giderken iki Alman ırkçının saldırısına uğradım. Hakaret edip beni ittiler. Düştüm dizim ve kollarım yaralandı. Kafamı betona çarpacaktım. Orada ölebilirdim" dedi.

BİZE GELEN HABERLER

Basına yansıyan Almanya haberleri.14.05.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın