Almanya'nın faşistleri...

Almanya'nın faşistleri...

Çocuklarım korku içinde yaşasın istemiyorum

AİLE KASABAYI TERK EDİYOR!   O aile kasabayı terk ediyor

Faşistlerin kapı kırıp evlerini bastığı Anlı ailesi, 24 yıldır yaşadığı kasabayı terk ediyor.

Baba Seyfettin Anlı; ÇOCUKLARIM KORKU İÇİNDE YAŞASIN İSTEMİYORUM

Almanya'nın Hannover şehrine bağlı Schulenburg kasabasında 20 Mart günü yaşanan faşist saldırı Türk ailede büyük korkuya neden oldu.

24 yıldır Schulenburg'da yaşayan ve marangozluk yapan Seyfettin Anlı (44), "Bu kasabayı seviyorum, ancak olay bizi çok sarstı. Saldırıya maruz kalan oğlum Muhammed (13) ve kızım Büşra (21), korkuyu üzerlerinden atamıyor. Yeniden saldırırlar korkusu yaşamalarını istemiyorum" diye konuştu.
"O SALDIRGANLARI YAKALAYIN"
SON yıllarda Almanya'da ırkçılığın arttığını,uğradıkları saldırı ile bunu daha iyi gördüklerini anlatan Anlı, "Saldırganlar hâlâ dışarıda. Oğlum ve kızım olay gününden beri dışarı çıkıp gezmiyor. Kızım meslek eğitimi gördüğü hastaneden dört hafta izin aldı. Sabah işe gidip akşam dönüyorum. Çocuklarım yeniden saldırıya uğrayabilir endişesi ile taşınma kararı aldık. Kasabayı terk ederken tek isteğim saldırganların yakalanıp cezalandırılması" dedi.

TEŞEKKÜRLER RAMONA BAŞKAN
Saldırının hemen ardından korku yaşayan ailenin evinde geceleyen Pattenser'in SPD'li Belediye Başkanı Ramona Schumann, aileye yeni ev de buldu.

Evin bakımını yaptıran Schumann, aileyi arayıp "Ev bittikten sonra taşınabilirsiniz. Her zaman yanınızdayız. Yaşananlardan dolayı hâlâ çok üzgünüm" ifadelerini kullandı.

Öte yandan SABAH'ın haberini saldırı mağduru Büşra'ya tercüme ettiren Başkan, teşekküre teşekkür ile cevap verdi.

BURASAI YAMYAMLAR MEMLEKET/ÜLKESİMİ?!(yHy)

ÖTE YANDA...

Faşistler kapı kırıp ev bastı!   

Kendilerine alan buldukça azan faşistler, Türk ailenin kapısını kırıp ev bastı.

Yüzleri maskeli, elleri sopalı ırkçılar,13 yaşındaki Muhammed ile 21 yaşındaki ablasını tartakladı

Hannover kentine bağlı Schulenburg kasabasında dört faşist, 20 Mart günü Diyarbakırlı Anlı ailesinin evine yüzleri maskeli olarak gitti. İki ırkçı araçta beklerken ikisi, apartmanın giriş kapısını kırdı.Faşistler kapı kırıp ev bastı

Gözleri dönmüş ırkçılar, ikinci katta oturan ailenin kapısını çaldı. 21 yaşındaki Büşra, "Kimsiniz?" diye sorduğunda, "Aç kapıyı polisiz!" cevabını aldı. Büşra kapıyı açar açmaz faşistler Büşra ile o an evde bulunan 13 yaşındaki Muhammed'e saldırdı.
AİLE BÜYÜKLERİNİ ARADILAR
EVDE aile büyüklerini arayan ırkçılar, başka kimse bulamayınca, Büşra'nın çığlıkları üzerine kapıya çıkan komşuları da görünce araçları ile kaçtı. Muhammed, kalça ve bileğine aldığı darbeler sonrası yaralandı. Büşra da vücudunun farklı bölgelerinden darp edildi. Olay sırasında iki çocukları ile dışarıda olan aile, evde bıraktıkları iki çocuklarının ırkçı saldırıya maruz kaldığını öğrenince büyük şok yaşadı.
HELAL SANA BAŞKAN
Kasabada yaşanan saldırı sonrası sarsıldığını dile getiren SPD'li Belediye Başkanı Ramona Schumann
(üst,solda), olay sonrası aileyi ziyaret etti. Schumann, ailenin çok korktuğunu görünce geceyi Anlı ailesinin yanında geçirdi.

Schumann, "Saldırıyı şiddetle kınıyorum. Hâlâ şoktayım. Bu insanların bu korkuyu yaşamak zorunda kalması korkunç" dedi. Hannover Başkonsolosu Gül Özge Kaya da Anlı ailesinin yanında olduklarını duyurdu. Baba Seyfettin Anlı, Kaya'ya yaşadıkları hakkında bilgi aktardı.
BU, İLK SALDIRI DEĞİL 
Saldırıya uğrayan Büşra Anlı, bölgede ırkçılığın son dönemde hızla arttığını ifade etti.

Anlı, "Komşularımız, yabancıları sevmediklerini her fırsatta belli ediyordu.Annem başörtüsünden dolayı bindiği otobüste defalarca rencide edildi. Çocukları öne sürüyorlardı. O çocuklar, zilimizi çalıyor,küfür edip kaçıyordu. Olaydan 10 gün önce grup halinde evimizin önüne geldiler.Kardeşim kapı önünde inince arkasından gittim. Karnıma tekme attılar, itip düşürdüler. Kafamı taşa çarpıp yaralandım. "Sen göreceksin" diye tehdit edildim" dedi.

BU FAŞİSTHANE OLAYLARI,İÇİŞLERİ BAKANI SEHROFER'E BİLDİRMEK LAZIM (yHy)

( Alman Cumhur Başkanı,"Avrupa Birliği'den çikma hakkımız var",dedi )

Mehmet Uzun./İlay Yeniyurt. 31.03.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın