Almanya'nın Bize...

Almanya'nın Bize...

Almanya'da 19 Şubat 2020'de yaşanan ırkçı terör saldırısının yıldönümünde acılı Gürbüz Ailesi

ALMANYA'NIN BİZE  CAN BORCU VAR

Hanau'daki terör saldırısındAlmanya’nın bana can borcu vara oğlu Sedat Gürbüz’ü kaybeden acılı anne Emiş Gürbüz, “Almanya'nın bize can borcu var. Ne yaparsa yapsın, bu işi aydınlatacak” dedi

Almanya'da 19 Şubat 2020'de yaşanan ırkçı terör saldırısının yıldönümünde acılı Gürbüz Ailesi, Basına açıklamalarda bulundu. 

EVLAT ACISI DİNMİYOR

Saldırıda oğlu Sedat Gürbüz'ü kaybeden anne Emiş Gürbüz, "Almanya'nın bize can borcu var. Almanya devleti, bana ve benim gibi öbür 8 aileye can borçludur. Bizim canımızı kopardı aldı. Can borçludur. Ne yaparsa yapsın, bu işi aydınlatacak. Biz bekliyoruz. Yani seneler de geçse, bekleyeceğiz" dedi.

GERÇEĞİ SÖYLEMİYOR
IRKÇI katil Rathjen'in bu olayı tek başına yaptığına inanmadığını belirten Emiş Gürbüz, şöyle konuştu: "Babası buna yardım etmiştir. Neden annesini ve kendisini öldürdü de babasını bıraktı? Bütün aile yok olsalardı. Olay saatinde yattığını söylüyor. Komşular orada babasının hakkında ifade vermiş. O saatte, yani saat 22.00-22.30 gibi dışardaydı, arabanın içine bakmış."

BABADAN TEHDİT
"Yattın da seni 22.30'da kim gördü o zaman dışarda? Yani hep yalan. Şimdi silahlarını istiyormuş. Neden istiyor? Oğlunun bıraktığı işi kendisi devam ettirmek için mi istiyor? Zaten orada Hanau'da Kesselstadt'da oturanlara bas bas bağırmış, 'daha buraya çok resimler asılacak' diye. Bu ne demek oluyor. Mağdur aileler hâlâ korku içindeler. Bu işi aydınlatsınlar, benim çocuğumun kanı yerde kalamaz."

"DÜĞMEYE BASIYORLAR"

"Bunların elinde binlerce katil var. Düğmeye basıyorlar, katil geliyor, işini görevini bitiriyor, sonra katil yok ediliyor bir şekilde. Neden? Ondan sonra 'kimsenin suçu yok, herkes işini görevini yapmış' diyerek işin içinden çıkıyorlar. Öyle bir şey yok. Her yerde hata var, yanlış var. Önleselerdi. Herkes görevini doğru düzgün yapsaydı, bu iş olmayacaktı."

"ATEŞİN DÜŞTÜĞÜ YER HANAU"PANELİ
YURTDIŞI Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Hanau'daki ırkçı terör saldırısının yıldönümünde "Almanya'da 60 Yılın Öteki Yüzü; "Ateşin Düştüğü Yer Hanau" başlıklı çevrimiçi panel düzenliyor. Bugün düzenlenecek panelde Türk basınıda yer alacak. 

Toplam iki oturumdan oluşacak panel, Almanya saati ile 14.00'te başlayacak ve YTB'nin kurumsal YouTube hesabından canlı yayınlanacak.

ALMAN MEDZASINDA HANAU

İsmail Erel,Franfurt/Hanu/ Metehan Sakaoğlu/19.02.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın