Almanya fikrini değiştirdi

Almanya fikrini değiştirdi

Ramazan Bayram tatılınızı Türkiye'de geçirin

Her hafta değşik bir açıklama;

TurizmeTurizme Almanya dopingi Almanya dopingi

Almanya, turizmde Türkiye’yi koronavirüs krizi döneminde yeni den tatil destinasyonu olarak göreceği yönünde açıklamada bulundu. Turizm sektörünün yüzü güldü.

TURİZMCİLER SEVİNDİ
ALMANYA Dışişleri Bakanı Heiko Maas, koronavirüs salgını sonrası Türkiye'nin, Alman ve Avrupalı turistler için yeniden tatil destinasyonu olabileceğini söyledi.

Uçuşların iptal edilmesinden sonra gelen açıklama turizm sektöründe hizmet verenleri sevindirdi.
MAAS,ÇAVUŞOĞLU GÖRÜŞMESİ

Maas,mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu ile video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiği görüşmenin ardından, söz konusu açıklamada bulundu.
TEMASLAR SÜRECEK
BAKAN Maas, "Umarız Türkiye, yakında Alman ve Avrupalı turistler için yeniden tatil destinasyonu olabilir. Sağlık kriterlerine göre değerlendirmede bulunacağız. Türkiye ile temas halinde olmayı sürdüreceğiz" şeklinde konuştu.

Öte yandan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Almanya'da yaşayan Türkler ile Almanların Türkiye tatilinden vazgeçmeyeceğini hatırlatıp, "Mantıklı karar bekliyoruz" dedi.

Rize,Hemşin'den bir manzara.

RAMAZAN BAYRAM TATILINI TÜRKİYE'DE GEÇİRİNİZ

Gezmeye,görmeye değer,tabii güzellikler.

Nihayet Karar Verildi

... ve,Berlin'den karar çıktı..

Türkiye'de tatil için karar günüydü.

Tatil yapılabilecek ülkeTürkiye’de tatil için karar günüler arasına ilk aşamada Türkiye’yi almayan Almanya ile bugün durum değerlendirmesi yapılacak

AVRUPA BİRLİĞİ(EG) KARAR VERDİ

AVRUPA Birliği'nin 10 ülkesinde tatil yapılabilmesi için yeşil ışık yakan Alman Dışişleri Bakanı Heiko Maas, bugün Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ile telefon görüşmesi gerçekleştirecek, Alman turistlerin Türkiye'de tatil yapması masaya yatırılacak.
KISITLAMALARIN KALDIRILMASI ELE ALINACAK
GÖRÜŞMEDE, her iki ülkenin de karşılıklı karantina kurallarını kaldırması ve seyahate izin vermesi konusu ele alınacak.

Maas,dün mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu ile başta turizm olmak üzere normalleşme, Avrupa Birliği ve bölgesel konular hakkında görüşme yaptı.

Berlin.

Alman basınından haberler.Korona krizi azalırken.Münih,22.05.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın