Almanya' dan Yeni Bir Açıklama!

Almanya' dan  Yeni Bir Açıklama!

Doğu Akdeniz'de Yunanistan ile Türkiye arasında gerilim tırmanırken Almanya'dan bir açıklama geldi.

 Türkiye'nin hamlesi sonrası iyice tutuştular!

Sözünde durmayan Almanya'dan,ilk açıklama.  SON DAKİKA! Türkiye'nin hamlesi sonrası iyice tutuştular! Sözünde durmayan Almanya'dan ilk açıklama

Son dakika haberine göre; Doğu Akdeniz'de Yunanistan ile Türkiye  arasında gerilim tırmanırken Almanya'dan bir açıklama geldi.

Almanya,Türkiye'yi ve Yunanistan'ı görüşmeye davet etti. Almanya adına açıklamayı Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert yaptı.

Seibert, "En önemlisi ve acilen ihtiyaç duyulan şey, ilgili ülkelerin, Yunanistan ve Türkiye'nin birbirleriyle doğrudan görüşmeler yapma larıdır." dedi.

Türkiye'nin Meis Adası etrafında Navtex ilan etmesi ile gerilim tırmanmış, iki ülke sıcak temasın eşiğine gelirken Almanya Yunanistan'ın talebi üzerine Türkiye'ye diplomasi ricasında bulunmuştu.

Başkan Erdoğan, Merkel'e, "Yunanistan'a güvenmiyorum" diyerek diplo masiye şans vermiş, ancak ne Almanya ne de Yunanistan sözünde durmuştu. Türkiye,bu durum üzerine Doğu Akdeniz'de Navtex ilan ederek Oruç Reis'i arama faaliyetleri için bölgeye gönderdi.

ALMANYA,Bİ ÖYLE,Bİ BÖYLE!* ORÜÇ REİS,ADI'NIN TARIHÎ BİR MANASI VARDI.

Almanya, Doğu Akdeniz konSON DAKİKA! Türkiye'nin hamlesi sonrası iyice tutuştular! Sözünde durmayan Almanya'dan ilk açıklamausunda Türkiye ve Yunanistan'ı doğrudan görüşmeler yapmaya çağırdı.

Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Akdeniz'in doğusuna ilişkin gelişmeleri yakından izlediklerini belirterek, şimdi orada yeniden gerilim yaşanmasından dolayı endişe duyduklarını ifade etti.

SIKINTI,MESELELER,BİRLİKTE ÇÖZÜLÜR

"En önemlisi ve acilen ihtiyaç duyulan şey, ilgili ülkelerin, Yunani stan ve Türkiye'nin birbirleriyle doğrudan görüşmeler yapmalarıdır." diyen Seibert, burada ihtilaflı deniz hukukuna ilişkin konuları da ele almalarını ve çözümlenmesini ümit ettiklerini belirtti.

*ALMAN HÜKÜMET SÖZCÜSÜ SEIBERT...

Seibert, Alman hükümetinin her iki tarafla temasta olduğunu aktararak Alman hükümetinin olabildiği yerde katkı sunmaya hazır olduğunu, ancak doğrudan görüşmelerin yapılmasının önemli olduğunu savundu.

Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Christofer Burger, Türkiye'nin Akdeniz'in doğusunda sismik araştırmalar yapma kararını endişeyle not ettiklerini söyledi.

YUNANİSTAN'IN YARGARASI,ALMANYAYI DA AYAKLANDIRDI. YUNANİSTAN'NIN ALMANYA'YA MİLYAR EURO BORCU VARDI.

SON DAKİKA! Türkiye'nin hamlesi sonrası iyice tutuştular! Sözünde durmayan Almanya'dan ilk açıklama

Burger, Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas'ın birçok kez uluslararası hukuka riayet edilmesi ve Akdeniz'in doğusunda gerilimi azaltmaya dönük adımların atılmasına ihtiyaç duyulduğunu ifade ettiğini belirterek, bu açıdan mevcut durumda sismik araştırmalar yapmanın yanlış bir sinyal olduğunu ileri sürdü.

Tek taraflı adımların çözüm konusunda ilerleme sağlayamayacağını iddia eden Burger, açık konuların taraflarca müzakere yoluyla açıklığa kavuşturması çağrısında bulundu.

"UM GOTTESWİLL! ICH BITTE SIE UM HERR ERDOĞAN!"

YUNANİSTAN,MÜZAKELERE YAKLAŞMIYOR,YARGARA YAPIYOR

Yunan yönetimi,Türkiye'nin Ege ve Doğu Akdeniz meselelerini müzakere etme, sorunlara hakça çözümler geliştirme teklifine yanaşmazken son yıllarda deniz yetki alanları konusunda Kıbrıs Rum kesimi ve bazı bölge ülkeleriyle tek taraflı adımlar atmaya devam ediyor.

Türkiye,son dönemde söz konusu tek taraflı adımlara karşı kendi tedbirlerini almakta kararlı olduğu mesajı yineliyor.

* TÜRKİYE,YUNANİSTA'LA OLAN MESELELERİNİ ÇÖZMEYE DAVET ETMİŞTİ. ANCAK...

Basına Yansıyan yeni  gelişmeler.11.08.2020

 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın