Almanya'da yeni korona-19 uygulamaları

Almanya'da yeni korona-19 uygulamaları

Yeni uygulamaları bir çok yerde telin edildi

Almanya'da Salgına karşı yeni tedbirler

Hızlı yayılan yeni varyant yüzünden kısıtlamaları genişletildi. Diskotek ve gece kulüpleri kapalı kalacak, maçlar seyircisiz olacak, halka açık yerde toplantı yapılamayacak.

BERLİN – Almanya'da yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Omicron varyantı nedeniyle alınan tedbirler daha da sertleştirildi.BaşbakanOlaf Scholz, eyalet başbakanlarıyla yaptığıtoplantı sonrası düzenlediği basın toplantısında alınan yenitedbirleri açıkladı.

Scholz, yeni varyantın çok daha hızlı bulaşabildiğine dikkati çekerek, “Koronavirüs Noeltatili yapmıyor” dedi.

Başbakan,sorunlar ortaya çıkana kadar beklemeyeceklerini belirterek, “Aşılanmamış olanlar henüz ikna olmuş değil. Hâkim olan karamsarlığı paylaşmıyorum. Ancak aşı olmayan herkes büyük bir riske maruz kalıyor” şeklinde yorum yaptı.

SPD'li Başbakan Olaf Scholz, aşının zorunlu olmasındanyana olduğunuvurgulayarak, “Yüksek bir aşılama oranına ihtiyacımız olduğunu biliyoruz” ifadesini kullandı.

Yeni tedbirlere göre, 28 Aralık'tan itibaren aşılı olanlar veya Kovid-19 geçirip iyileşenler en fazla 10 kişiye kadarbir araya gelebilecek. 14yaşındanküçükler bundan muaf olacak.Aşı olmayanlarise sadece bir haneden iki kişi, başka bir haneden iki kişi
ile bir araya gelebilecek.Gece kulübüvediskotek gibi mekanlar kapalı kalacak.

KAMUDA TOPLANTI YASAK

ÇALIŞANLARDA  ŞİKÂYETÇİ.BUNLARDAN BİRİ DE A.ALTUN
Halka açık yerlerde toplantı ve havai fişek gösterileri yapılamayacak ve havai fişek satılamayacak.

Kültürel vebenzeri önemli etkinlikler seyirci olmadan gerçekleştirilebilecek. Futbol maçları seyircisiz oynanacak. 2G (aşı olmuş veya iyileşmiş)kuralı tiyatrolarda ve sinemalarda yürürlükte kalmaya devam edecek. Polis, itfaiye, hastane gibi kritik yerlerde çalışanlar salgın planlarını bir an önce gözden geçirerek güncelleyecekler. Salgınla mücadeleyle ilgili bir sonraki değerlendirme toplantısı 7 Ocak 2022 tarihinde yapılacak.

ÇİN'DEN,DÜNYA'YA YAYILAN,KORORANA HABERLERİ DEVAM EDİYOR.

İHA/YeniyurtHaberAjansı.23.12.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın