Almanlar Endişeli

Almanlar Endişeli

Türk Ensafların Bazıları Endişeli

ALMANLAR ENDİŞELİ

FUKARALIK KAPIDAÜç kişiden ikisi endişeli

Almanya'da fiyat artışı endişeyi de beraberinde getirdi. Ülkede her üç kişiden ikisi "Param yetmeyecek" endişesi taşıyor.

"YOKSULLUK ARTACAK" DENİYOR

"BİZİM GİBİ KREDİ ÇEKSİNLER,BANKALARDA NAZLANIYOR,"YA ÖDEYEMEZLERSE"
HALK arasında YouGov tarafından yapılan araştırma, Almanya'da halkın enerji krizi ile gelen yüksek enflasyon sonrası endişesini ortaya koydu. Araştırmaya göre, her üç kişiden ikisi, artan fiyatlar karşısında paralarının yetmeyeceği endişesi taşıyor. Halkın yüzde 48'i arz darboğazından endişe ediyor. Ankate iştırakçıların yüzde 75'i de yalnızlığın artacağına inanıyor.

YALNIZLIĞA SÜRÜKLENİYORLAR
Yalnızlığın artacağını belirtenlerin yüzde 63'ü, insanların yoksul olmaktan utandıklarına ve bu nedenle toplumdan geri çekildiklerine inanıyor. Bireylerin yüzde 30'u pandemi öncesine göre daha yalnız hissediyor. Bu kişiler, çevreleri ile bile konuyu açıkça konuşmuyor. Başka bir araştırmaya göre ise halkın yüzde 53'ü faturalarını nasıl ödeyeceğinden endişeleniyor. 
KAUFRİN'IN ŞEFİ BAYAN'DA BURASINI İMBİS,DÖNERCİ DUKKANI YAPAYIM, TEKLİFİNDE BULUNMUŞTUM. TÜRKİYE'DE BİZİ TUTUKLAYINCA BU İŞ OLMAMIŞTI. IMBİŞ ŞEKLİNE ÇEVİRİLEN YER,BİR BAŞKASINA KİRALANMIŞTI.
(M.ALİ)

MÜNİH,OSBANHOF'DAKİ İMBİS SARAL SAHİBİ,RAMAZAN,"BİZİM İŞLERDE BİR SIKINTI YOK,GAYET İYİ",ŞEKLİNE YORUMLUYOR.

KAUFHOF'UN ALTINDAKİ BU YERİ,YILLAR ÖNCE BURANIN BAYAN ŞEFİ'INDE İSTEMİŞTİM,TÜRKİYE'YE RAHMETLİ AHMET KOÇ'LA(Sivas Gurun dopumlu/ 13.7.2007/Trafik kazasında vefat etmişti) EV EŞYA GÖTÜRMÜŞTÜK.

MİNİBUSUN,KIRKOSU KAÇAK DİYE(Haraç vemedik,ya!) EŞ YALARIMIZA EL KOYDULAR.(3.4.1999/Kenan Enver'in sıkıyönetim,zamanı olmalı)MAHKEME OLDUK,SERBEST KALMIŞTIK,DAVA'NIN BİTMESİNE KADAR,ÇIKIŞ YASAĞI VARDI,KAPI KULE'DEN,KAÇARAK BULGARİSTAN'A GEÇMİŞ, ORADAB,BİR TÜRK TIR'İLE MÜNİH'HE GELMIŞTIM.

AHMET KOÇ'LA BANA  KARAKOLDA,İŞKENCE ETMİŞLERDİ.KALKAVAN KARDEŞLERİ'DE BURADAYDI, ONLAR,GEMİLERLE KAÇAK PETROL GETİRİYORLARMIŞ,HEPMİZİN YEMEK PARASINI OMLAR ÖDEDİ.

SELAHATİN TANTAN'DA(Yurt Partısı) İSTANBUL EMNİYET AMİRİ İDİ. RAHMETLİ YAKUP ÖZÇELİK, ONU ALMIŞ,KARAKOL'A GETİRMİŞTİ. YAŞANMIŞ HAYAT HİKÂYESI,UZUNDU.

YILLAR GEÇTI,MAHKEME "EŞYALARIN İADESİNE",KARAR VERMİŞTI,ANCAK EŞYALAR(yıllarca depo parası da lamışlardı) YERİNDE YOKTU. YENİDEN MAHKEMEYE VERECEKTİK,TRAFİK KAZASINDA,A.KOÇ RAMETLİK OLUNCA,DAVADA ÖYLE KALMIŞTI. BU DAVAYA, İSTANBUL, AKSARAY'DA,KALIN GÖZLÜKLÜ, KAYSERİLİ BİR AVUKAT BAKİYORDU. NELER GELDİ HATIRIMIZA.

ALMANYA'DA TÜRK ESNAFLAR DA DERTLİ.

Mustafa Akbaba/Mehmet Ali  Yeniyurt/21.12.202

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın