Alman takımında Türk golçüler

Alman takımında Türk golçüler

Bundesliga tarihinde gol atan en genç futbolcular listesinde Türkiye kökenli bir futbolcu ikinci sırada yer alıyor.

Bundesliga'nın Türk golcüleri

Bundesliga'nın Türk golcüleri

Bundesliga tarihinde gol atan en genç futbolcular listesinde Türkiye kökenli bir futbolcu ikinci sırada yer alıyor.

Türk milli takımının iki futbolcusu Bundesliga'nın 2019-2020 sezonunda gol atan en genç 10 futbolcusu arasında bulunuyor.

BUNDESLIGA'da gol atan en genç futbolcu unvanını Nuri Şahin 15 yıl boyunca elinde tuttu. Ancak geride kalan sezonda bu unvanını başka bir genç meslektaşına kaptırdı. 2019-2020 sezonunun 30. haftasında Florian Wirtz attığı golle Bundesliga tarihinin gol atan en genç futbolcusu unvanın ele geçirdi. Bundesliga tarihinde gol atan en genç futbolcular sıralamasında ilk beşte şu isimler bulunuyor:

17 YAŞINDA GOLÜNÜ ATTI
Florian Wirtz: Takvimler 6 Haziran 2020'yi gösterdiğinde 30. hafta maçları oynanıyordu. Leverkusen'in konuğu Bayern Münih'ti. Leverkusen karşılaşmayı 4-2 kaybetti. Evsabinin ikBundesliganın Türk golcüleriinci golünü sahadaki en genç futbolcu Florian Wirtz attı. Wirtz gollü attığında 34 gün önce 17. doğum doğum gününü kutlamıştı.

Yani hayatında 17 yıl 34 günü geride bırakmıştı. Wirtz bu golle ligde gol atan en genç futbolcusu unvanını da Nuri Şahin'in elinden almış oldu.

DORTMUND'DA  NURİ ŞAHİN

Nuri Şahin; Dortmund alt yapısında yetişen Nuri Şahin, 2005-2006 sezonun 14. haftasında Dortmund formasıyla Nürnberg'e karşı sahaya çıktı. 42. dakikada kariyerindeki ilk Bundesliga golünü attı. Nürnberg'in 2-0 önde olduğu maçta skoru 2-1 yaptı. 52 defa Türk milli takımının formasını giyen Nuri, golü attığında 17 yaş ve 82 gün geride bırakmıştı. Bu gol yıldız futbolcuya Bundesliga'nın en genç golcü unvanını getirdi. Yaklaşık 15 yıl boyunca da unvanı elinde tuttu.

ALMAN MİLLİ TAKIMINDA

Julian Draxler: Şimdilerde Paris St. Germain'ın formasını giyen Alman milli futbolcu Julian Draxler, 2010-2011 sezonunun 28. haftasında Schalke formasıyla St. Pauli ile oynanan maçta sahada yerini alırken 17 yaşında ve 193 günlüktü. Takımı 1-0 öndeyken sağ ayağıyla gol atan Draxler, Schalke'nin maçı 2-0 kazanmasını sağladı. Bu gol Draxler'e de Bundesliga'da gol atan en genç futbolcu sıralamasında önce ikincilik kazandırdı. 6 Haziran'da Florian Wirtz gol atınca Draxler üçüncü sıraya kaydı.

Almanya'da Spor haberleri.29.06.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın