Alman siyasiler, zamana göre...

Alman siyasiler, zamana göre...

Alman siyasiler,"dün dündür,bugün bügündür" e oynuyorlar

 Şekşlden şekile giriyorlar;Böyle kıvırma görülmedi

Türkiye üzerinden Avrupa'ya geçmek isteyen mültecileBöyle kıvırma görülmediri insanlık dışı bir muameleye tabi tutan ve silah bile kullanmaktan geri kalma yan Yunanis tan'a AB(EG)'den tam destek geldi.

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, daha önce "kutsal" diyerek savunduğu bütün değerlerine ihanet etti

( "Dün dündür,bugün bugündür",Süleyman Demirel )

URSULA VON DER LEYEN
2015:" AB'nin etrafını çitlerle çevirmek değerlerimize ihanettir. demişti
2020:" Her ne pahasına olursa olsun sınırlarımızı korumalıyız." demişti

* * *
ARMIN LASCHET
2015: "AB sınırlarına gelen hiç kimse geri çevrilmemeli" demişti
2020: "2015'teki kitlesel dalga kesinlikle tekrarlanmamalı." demişti


EVİNE MÜLTECİ ALMIŞTI
2015 yılındaki kitlesel mülteci göçünde Yunanistan'ın sınırları kapatmak istemesine tepki gösteren Leyen, "Avrupa'nın etrafını çitlerle çevirmek, temel değerlerimize ihanettir" demiş, mültecilere evini bile açmıştı. AB Komisyonu Başkanı bugün ise Yunanistan'ın sınırlarının "her ne pahasına olursa olsun" korunmasını istiyor.

LASCHET DE AYNI
Kuzey Ren Vestfalya Başbakanı Armin Laschet de 2015'te hiç kimsenin geri çevrilmemesini ve herkesin iltica hakkının incelenme hakkına sahip olduğunu savunmuştu. CDU Başkanlığına aday olan Lachet bugün, "AB'nin dış sınırları korunmalı. AB Yunanistan'a sınırlarının korunması için yardım etmeli" diyor.

"TÜRKİYE'DE KALSINLAR"
İnsanların gruplar halinde başta Almanya olmak üzere Avrupa Birliği ülkelerine gelebileceği intibasının uyandırıl maması gerektiğini söyleyen Laschet, "Türkiye tarafının yaşam koşulları mültecilerin orada kalıp yaşayacakları biçimde şekillendirilmeli" sözleriyle bir de akıl vermeye kalktı.

ZULME DESTEK VERDİ
Alman Hıristiyan Sosyal Birlik (CSU) partisi genel başkanı  ve Münih Belediye Başkanı Markus Söder, sığınmacılara karşı tavrı Nazi zulmünü hatırlatan Yunanistan'ın desteklenmesini istedi.

Bu yorumları okuyunca,TC. Eski Cumhur Başkanı,rahmetli Süleyman Demirel'i hatırladık.

Demierel,siyasiler için,".. dün dündür,bugün bugündür" diyerek,siyasilerin zaman ve mekâna göre tavir aldıklarını,kısaca anlatmaya çalışmıştı. (yhy)

 Mustafa AKBABA /Osman Sakaoğlu, Münih.08.03.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın