Alman Polisi(Polizei) Yakalar

Alman Polisi(Polizei) Yakalar

13 ARALIK 2021 günü Leipzig'deki Eyüp Sultan Camisi, 150 kişilik grubun

ALMAN POLİSİ İSTERSE YAKALAR

İsteyince yakalıyorlar

  • Türklere yapılan saldırılarda en ufak bir delil bulamayan Alman polisi, 4 belediye aracı yakılınca alarma geçti.
  • 100 polisle baskın yapıldı, çok sayıda gözaltı var

Almanya'da saldırı Türk ve göçmen kökenlilere dönük olduğunda işi ağırdan alan güvenlik birimleri ile savcılar, saldırıda hedef kendi kurumları olduğunda hiç zaman kaybetmiyor. İki Türk ailenin yakılmak istenmesinin üzerinden tam 40 gün geçmesine rağmen en ufak ipucuna ulaşamayanlar, Leipzig'de 4 belediye aracının ateşe verilmesinin üzerinden 24 saat geçmeden 100 polisle baskına gitti.
KUNDAKÇILAR RAHAT
Leipzig'de kundaklamalar gerçekleştirip, maddi zarara yol açan radikal solculara yönelik olduğu belirtilen dünkü baskında gözaltına alınanlar oldu. Kentte savcılık bu kadar hızlı hareket ederken, Baden Württemberg'e bağlı Filderstadt'ta bir Alman komşu sayesinde iki Türk ailenin ölümden döndüğü kundaklamaya ilişkin yol alınamadı. Akyol ailesi, "Bizi yakmaya çalışanlar hâlâ serbest" dedi.
Fatih YilmazBİZİ YALNIZ BIRAKTILAR
OSMAN Akyol, 18 Aralık 2021 günü oturdukları binaya ait garajların kundaklandığını Alman komşularının görmesi sayesinde hayatta olduklarını hatırlattı ve "Olayın kundaklama olduğu kesin. Kundakçının benzin kullandığı, kaçarken 'Pis domuzlar' diye bağırdığı biliniyor. Çevrede kameralar da olmalı. Yangından sonra polis bize bilgi vereceğini söyledi ancak bizi ne arayan ne de soran var" diye konuştu.
İŞTE YAKIN TARİHTEKİ SALDIRILAR
13 ARALIK 2021 günü Leipzig'deki Eyüp Sultan Camisi, 150 kişilik grubun saldırısına uğradı. Radikaller, camiye havai fişek attı, camlarını ellerindeki şişelerle kırdı.
Leverkusen şehri yakınlarındaki Opladen'de çok sayıda yabancının oturduğu binada 10 Ocak günü akşamı yangın çıktı. Binanın giriş katında çıkan ve kısa sürede ahşap merdivenleri saran yangında, 12 kişi yaralandı.
Irkçılar, yılbaşı gecesi İserlohn'daki Müslüman mezarlığına saldırdı. 32 mezar tahrip edildi.
Chemnitz kentindeki DİTİB Fatih Camisi'nin arka bölümünde inşaat malzemeleri 15 Ocak günü ateşe verildi. Cami kullanılamaz hale geldi.
Duisburg kentinde göçmen kökenlilerin spor yaptığı SV Wanheim 1900 amatör futbol kulübü lokalinin duvarlarına 23 Ocak günü gamalı haç çizildi,
'Yabancılar dışarı' yazıldı, lavabolar kırıldı.
20 KASIM 2021 günü Solingen'de Sibel İsini ve çocuklarının kaldığı daireye ırkçılarca molotof kokteyli atıldı. Bu olaydan birkaç gün sonra ırkçılar, eve bu kez yumurtalı saldırı gerçekleştirdi.

POLİS İSTERSE YAKALAR.YETERKİ YETKİ VERİLSİN.

ÖTE YANDA,"ARTİK POLİSE GÜVENMİYORUZ" SERDENİŞİ VAR!Artık polise güvenmiyoruz

(Haber;İkbal Özakın)

Hilal Ercan, 1999'da kaybolduğunda 10 yaşındaydı. Abisi Abbas Ercan, 23 yıl sonra düzenlenen anmada, “Kaçırılıp öldürüldüğüne dair beyan var ama polis olayı çözmek istemiyor” dedi

KARDEŞİNİN kaçırılıp öldürüldüğüne ilişkin bir zanlı ve itiraf olmasına rağmen zanlı Dirk A.'nın şizofren ilan edildiğini söyleyen Abbas Ercan, "Biz artık polisten umudumuzu kestik, bu olayı çözmek istemiyorlar" dedi.

Ercan, "Ama biz dik durarak her sene burada olacağız. Hilalimizi buluncaya kadar o katile rahat vermeyeceğiz. Artık kendi imkan ve çabalarımızla delil ve tanık aramaya devam edeceğiz" dedi. Ercan, "Polis tıpkı NSU cinayetlerinde olduğu gibi suçluyu önce ailemizde aradı. Polis bizimle uğraşırken Hilal'in kaçırıldığı pasajın güvenlik kamerası görüntüleri zaman aşımından bulunamadı" dedi. 

Fatih Yilmaz/Düzenleyen;yeniyurtHaber.28.01.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın