Alman Ordusu'nda

Alman Ordusu'nda

Alman Ordusu'nun mühimmat depolarından tam 96 bin merminin kaybolduğu ortaya çıktı.

Faşist askerlerin elinde,48 bin mermi çikti     

Alman Ordusu'ndan 108 bin merminin çalınFaşist askerlerin elinde 48 bin mermidığı ortaya çıktı.

Bir orduyu donatacak 48 bin merminin ise ırkçı eğilimli KSK özel birliğinin zimmetinden kaybolduğu anlaşıldı

Alman Ordusu'nun mühimmat depolarından tam 96 bin merminin kaybolduğu ortaya çıktı. 36 bin merminin izine rastlandı, ancak 60 bin mermi bulunamadı.

Bunun yanı sıra, ırkçı akımların gün yüzüne çıktığı özel komando birliği KSK'nın depolarından da 48 bin merminin kaybolduğu belirlendi. Irkçılara düzenlenen baskınlarda, bu mermilerden bazıları ele geçirilmişti.

SAVCILIK OLAYA EL KOYDU,DEVREDE
SAVUNMA Bakanlığı'nın bir sözcüsü sadece ordunun değil, savcılığın da harekete geçtiğini açıkladı. Hükümetin değişik partilerin meclis gruplarının soru önergesine verdiği yanıtta, mermilerin 2010 yılından itibaren depolardan alındığı kaydedildi. Mermilerin değişik çaplara sahip olduğu, ancak KSK kayıtlarında bunların tek tek listelenmediği öğrenildi.

ARAŞTIRMA SÜRÜYOR

Sözcüden,yapılan açıklamada, mermilerin depolanma işleminin de kontrol edildiği, ancak bunun sadece KSK birimi için geçerli olmayacağı kaydedildi.

Sözcü, "Bunun bir ihmal mi olduğu, söz konusu mermilerin ordunun görev yaptığı bölgelerde mi kaldığı ya da depolardan çalınmış mı olduğu araştırılıyor" dedi.

Ancak olayın yine KSK'da patlak vermesi, mermilerin ırkçıların eline geçmiş olduğu ihtimalini güçlendiriyor.

BİR BÖLÜK LAĞVEDİLDİ
ALMANYA, ordusundaki aşırı sağ yapılanmanın özellikle komando özel birliğinde (KSK) çok yaygın olması üzerine 70 kişilik 2. bölük lağvedildi.

KSK'nın dörtte üçlük kalan kısmı ise ekim sonuna kadar yeniden yapılandırılacak. Lağvedilen birlikteki birçok askerle ilgili soruşturma yürütülüyor.

Soruşturma kapsamında mermilerin izine rastlanıp rastlanmayacağı ise henüz bilinmiyor. Soruşturmada temiz çıkan askerlerin diğer bölüklere dağıtılacağı açıklandı.

Basına yansıyan haberler.Sabah Avrupa'dan,İsmail Erel.19.07.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın