Alman Marion Kırşehirli Oldo

Alman Marion Kırşehirli Oldo

Kırşehirli Marion

TÜRKLERİN GELİNİ MARİONKırşehirli Marion

Marion Joest, Kırşehirli İsmail Karacasoy'la evlendi. Çocukluk hayalinin peşine düşüp Türkiye'ye yerleşti. 27 dönüm arazi alıp çiftlik kurdular, 68 büyükbaş hayvanları var.

ALMANLAR ÇALIŞKAN OLUR

Alman Marion Joest (51) altı yıl önce İsmail Karacasoy (53) ile evlendi. Almanya'da yaşayan çift, Marion Joest'in isteği üzerine beş yıl önce Kırşehir'e yerleşti. Çocukluğundan bu yana bir çiftlikte yaşamak isteyen Marion'un bu isteğini Karacasoy fazlası ile yerine getirdi.

Çift, 27 dönüm arazi üzerine kurdukları çiftlikte şimdi 68 büyükbaş hayvana bakıyor ve meyve yetiştiriyor.
500 DE AĞAÇ DİKTİLER
Karacasoy, "Eşim mozzarella peynirine çok düşkün. Manda çiftliği kurmayı çok istedi. Uzun araştırma sonucu çiftlik kurma kararı aldık. 27 dönüm arazinin 18 dönümüne meyve ağacı diktik. 500 ağaçta ceviz, meyve ve üzüm yetiştiriyoruz. Sekizi manda olmak üzere 68 büyükbaş hayvana bakıyoruz. Üç mandadan günlük 18 litre süt alıyoruz. Eşim mandalara isim de verdi" dedi.

TÜRKİYE BANA İYİ GELDİ
Marionn Joest, "Çiftlik hayalim hep vardı. Bu konuda eşime çok ısrarcı oldum. O da beni kırmadı. Kırşehir'de çiftliği kurduk. Kendi peynirimi, yoğurdumu yapmaktan çok mutluyum. Mandaları çok seviyorum. Süt veren mandalarıma Luna, Lara ve Leyla isimlerini verdim. Türkiye'nin havası, güneşi ve toprağı bana çok iyi geldi. Burada çok rahatım" ,şeklinde yorumlarda bulundu.

OSMAN'DAN AL HABERİ.YENİ KOMŞUSU "ÇORBACI" İLE BOL BOL ÇORBA İÇİYORLAR!

Haber;Osman Sakaoğlu/ 16.6.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın