Alman gençlik daireleri

Alman gençlik daireleri

Alman gençlik(Jugentamt) dairesi bunu hep yapıyor

Yakup'un Hukuk ZaferiYakup Cemal zaferi

Gençlik dairesinin geçtiğimiz haziran ayında abisi ile birlikte el koyduğu 15 aylık Yakup Cemal, mahkeme kararı ile tekrar ailesine ve evine kavuştu

GENÇLİK DAİRESI(Jugentamt) BUNLARI HEP YAPIYOR!

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'nde bulunan Dormagen kasabasında yaşanan olay geniş yankı uyandırmıştı.

Gençlik Dairesi,Altınkaya Ailesi'nin 15 aylık Yakup Cemal ve 5 yaşındaki Kuzey isimli oğullarını şiddet gördükleri iddiasıyla ailenin elinden almıştı. Annesi mutfakta iken çocuğun masadan düşüp kolunu kırması ve götürüldüğü hastanede,"şiddet sonucu olmuş" raporu verilmesi gençlik dairesini harekete geçirmişti.

"ŞİDDET DEĞİL,KAZA"
HASTANENİN raporunu inceleyen Müslüman Doktorlar, Tıpçılar ve Sağlıkçılar Birliği, Yakup Cemal'in kolunun şiddet sonucu kırılmadığı, düşme nedeniyle kırık olduğu sonucuna varmıştı. Aile, avukatı üzerinden hak mücadelesi başlatmış ve çocuğunu geri alabilmek için uğraşmıştı. Sonunda mahkeme ailenin talebini yerinde buldu ve çocuğun gençlik dairesinden alınıp yeniden ailesine verilmesi gerektiğine karar verdi.

"BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ"* ŞAİBELİ BİR KURUM.
YAKUP Cemal'in yeniden ailesine kavuşması üzerine AK Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Alt Komisyonu Başkanı Zafer Sırakaya da bir açıklama yaptı. Süreci yakından takip eden Sırakaya müjdeli haberi sosyal medyadan, "Ve mutlu son. Altınkaya ailesi Dormagen gençlik dairesi tarafından alınan evlatlarına mahkeme kararıyla tekrar kavuştu. Biz büyük bir aileyiz" diye duyurdu.

"BİRLİKTE BAŞARDIK  "                                                                  *( Bir diger haber,yanda)
AİLENİN avukatı Fatih Zingal, "Bu olay cereyan ettiğinde tüm toplumumuz çok büyük hassasiyet gösterip aileye her platformda destek verdi. Aynı zamanda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan gelen destek de çok önemliydi. Birlikte neler başarabileceğimize böylece şahit olduk. Bundan sonra da yaşanan haksızlıklara karşı aynı şekilde birlik beraberlikle hareket etmek gerektiğini söylüyorum. Bu toplumsal hareketin devamını dilerim" açıklanmasında bulundu.

GENÇLİK DAİRESİ İLK KARARA DİRENDİ.
MAHKEMENİN ilk kararına direnen gençlik dairesi, anne Berna Altınkaya ve iki çocuğun bir süre gözetim altında tutulmasını istemişti. Haziran ayı sonunda ilk çocuğu aileye veren gençlik dairesi, bir süredir annenin ve çocukların durumunu yakından takip ediyordu. Sonunda aile hukuk zaferini kazandı ve anne Berna Altınkaya, çocukları ile birlikte yeniden evine dönebildi.

ZULÜM DAİRESİ

Haber;Cengiz Parlayan.Dormagen* 21.09.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın