Alman dişişleri bakani Mass

Alman dişişleri bakani Mass

İsrail'e destekçiler adeta sıraya girdiler

ALMAN DİŞİŞLERİ BAKANİ MASS'TAN İSRAİL'İ DESTEK.Almanya Dışişleri Bakanı Maas'tan İsrail'e destek

(Bİ BU KALMIŞTI..!)

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas,Orta Doğu'da son yılların en kötü şiddetinin yaşandığını söyleyerek İsrail'e desteğini dile getirdi.

Almanya Dışişleri Bakanı Maas, Federal Mecliste yaptığı konuşmada, "Orta Doğu'da bugünlerde son yılların en kötü şiddeti yaşanıyor." ifadelerini kullandı.

ŞİDDETİN SORUMLUSU OLARAK HAMAS GÖSTERİLDİ
Yaşanan şiddetin sorumlusunun Hamas olduğunu belirten Maas, Kudüs ve Tel Aviv'deki insanların sığınaklara gitmek zorunda kaldıklarını söyledi.

( BU RESİMLERİ GÖR,UTAN HERR MASS!!!)

Açıklamalarına, "Bu saldırıları şiddetle kınıyoruz." diyerek devam eden Heiko Maas, "Mescid-i Aksa'da yaşananlar, saldırıları haklı göstermez. İsrail, halkını koruma hakkına ve görevine sahiptir." diye konuştu.

MAAS'TAN 3 AŞAMALI PLAN ÖNERİSİ
Maas, gerilimin düşürülmesi için 3 aşamalı plan önerdiklerini aktararak, bunların Hamas'ın füze terörünü derhal durdurması, ateşkes anlaşması ile çatışmanın karmaşık nedenleri ele alınmadan İsrailliler ve Filistinliler arasında doğrudan görüşmeler yapılamayacağını ifade etti.

"YAHUDİLERİ SEVMEYEN ÖLSÜN! MANTIĞI... (yHy)

Ayrıca Maas, Almanya'daki Yahudi karşıtlığına, kışkırtmalara ciddiyetle karşı çıkılması gerektiğini belirterek sözlerini noktaladı.

MASS'DAN TARAFSİZ BİR AÇIKLAMA BEKLERDİK.

BASINA YANSIYAN FİLİSTİN-İSRAİL  HAVADİSLERİ.

İHA/YeniyurtHaberYorum.19.05.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın