Adı heriflerin çirkin reklamı

Adı heriflerin çirkin reklamı

Bu sigorta Türkiye'de de olmalı

Bu sigorta Türkiye'de var!Çirkin reklam

ÇİRKİN REKLAM!..       

Generali Sigortası'nın Avusturya'da yayına soktuğu bir reklam filmin de PKK  paçavrası kullanıldı. Reklamın hemen başında bir çocuğun sırtına bağlanan paçavra, büyük tepkilere neden oldu.

İsmini "Kırmızı yeni yollar gidiyor" (Rot geht neue Wege) koyduğu kampanya ile doğal kaynakların korunması ve çevre bilinci çağrısı yapan Generali Sigortası, PKK sembolü kullandı. Avrupa Birliği'nin (EG) terör listesinde yer alan vahşi terör örgütünün bir paçavrasını kullanan sigortanın reklam filmi tüm sosyal medya mecralarında gösteriliyor.
ÇOCUĞU ALET ETTİLER

AVRUPA TURUNA ÇİKAN İŞ ADAMİ MUSTAFA EKŞİ DE TEPKİ GÖSTERENLERDEN

"Bu yapılanlar bir provatiftir.Tükler bu firmayı arayarak tepki göstermelidirlr",şeklinde tavsiyelerde bulund.

TEMSİLİ FİLİMİN BAŞINDA
Fillmin hemen başında çimlerin üzerinde boynuna PKK paçavrası bağlanmış bir çocuk koşuyor. Ardından da reklam filminin asıl konusuna dikkat çeken görüntüler başlasa da, skandal reklam filmine PKK paçavrası damga vuruyor.

Avusturyalı  ve Münihli Türklerin büyük tepki gösterdiği skandal filmle ilgili Generali Sigortası da bir açıklama yaptı.

TÜRKLER ÇOK KIZDI
Sosyal medyada Türkler sigortaya tepki gösterip, reklam filminin yayınlandığı platformlarda PKK reklamı yapılmasına kızdı. Tepkilerin giderek büyümesi üzerine Generali Sigortası açıklama bekleyen sosyal medya kullanıcılarına, "Kimseyi rencide etmek istemedik. Söz konusu sahneyi ise reklam filminden kestik" açıklamasını yapsa da, reklamdaki PKK paçavrası duruyor.

TRABZON,SÜRMENE,AKSUHANLARI'NDAN OLAN,MÜNİH'TE YAŞAYAN

Sürmeneli İsmail de,bu çirkin reklama tepki gösterenlerden biridi

İsmail Erel/İlyay Sakaoğlu.10.01.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın