Adelet İstiyoruz!

Adelet İstiyoruz!

Malik Soyak'ın ailesi hukuk savaşına devam ediyor.

MALİK'IN AİLESİ  ADALET İSTİYORMalik’in ailesi adalet istiyor

9 yıl önce doktor hatasına kurban giden Malik Soyak'ın ailesi, oğullarının kaldırıldığı hastaneyi mahkemeye verdi.

Almanya'da kaldırıldığı hastanede doktor hatası kurbanı olan 2 yaşındaki Malik Soyak'ın ailesi hukuk savaşına devam ediyor. Soyak Ailesi, küçük Malik'in ölümüne yol açan doktorların çalıştığı hastane olan Höxter'deki St. Ansgar Hastanesi'nin bağlı olduğu Wesser-Egge Katolik Hastaneler Birliği'ni mahkemeye verdi.

NEDEN GEÇ KALINDI?
PADERBORN Eyalet Mahkemesi'nde görülecek davada 2013'te doktor hatası nedeniyle hayatını kaybeden Malik Soyak'ın hangi ihmaller zinciri nedeniyle öldüğü ele alınacak. Yeni raporlar eşliğinde tedavi hatalarına işaret edilecek. Cevabı en çok merak edilen soru ise, ilk mahkemede cevabı bulunamayan "Malik'in özel kliniğe nakli neden uzun sürdü" sorusu.

MALİK KURTULACAKTI
AYNI zamanda Malik'in beyninde tümör olduğu ve çocuğun semptomları nedeniyle hastalığının çok daha erken teşhis edilebilmesi için nörolojik muayenenin neden yapılmadığı sorgulanacak. Soyak Ailesi'nin avukatı Anneke Fasterding, "Malik'in tedavi ile kurtulabileceğini duymak, ailesi için kötü bir durum" diye konuştu.
SADECE 22 BİN EURO PARA CEZASI
15 EKİM 2013 tarihinde Malik, kusma ve bulantı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Başhekimin muayene ettiği Malik'e mide üşütmesi teşhisi konuldu. Malik'in durumunun kötüleşmesine rağmen doktorlar "Sabaha kadar iyi olacak" dedi. Malik, çok geç nakledildiği Kassel'de bir hastanede yaşamını yitirdi. Höxter Sulh Mahkemesi'nde 2017'de görülen davada eski Başhekim Volker K. (72) ile Dr. Renate D. (60) 22 bin euro para cezasına çarptırılmıştı. Bu durum aileyi rahatsız etti.

Cangiz Parlayan/24.8.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın