Aci Vedâ

Aci Vedâ

Almanya'ya acı veda

BÖYLE ACILARA BIRDAHA YAŞANMASIN

Daha iyi yaşama  Almanya’ya acı vedaumuduyla birkaç ay önce  Filibe'den Almanya'ya gelen Türk aile, gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı. Solingen’de kılınan cenaze namazıyla aileye veda edildi

BAŞKONSOLOS DA KATILDI
SOLİNGEN Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Camisi'nde kılınan cenaze namazına Düsseldorf Başkonsolosu Ali İhsan İzbul, Din Hizmetleri Ataşesi Ramazan Tupa, 31 yıl önceki kundaklamada kızkardeşlerini ve yeğenlerini kaybeden Kamil Genç, sivil toplum örgütü temsilcileri, ölen ailenin yakınları ve vatandaşlar katıldı. Cenaze törenine katılanlar, kundaklama kurbanı aileye gözyaşları içinde veda ettiler.


TORUNLARI DEDELER TAŞIDI
25 MART'ta meydana gelen kundaklamada oğlunu, gelinini ve torunlarını kaybeden dede Emin, tabutlara tek tek sarılarak cenazelerin başında uzun süre gözyaşı döktü. Ayakta zor duran baba, 5 yaşındaki torunu Gizem'in cenazesini tek başına taşıyarak cenaze arabasına götürdü. Ölen anne Kıymet'in babası Tahir ise üç aylıkken ölen torunu Elis'in cenazesini taşıdı. Evlatlarını kaybeden iki baba da uzun süre ağladı.
BULGARİSTAN'A GÖTÜRÜLDÜ

TÜRKASILLI BULGAR AİLE
OĞLU ve torunlarını kaybeden Emin Zhilov ile kızı Kıymet ve torunlarının acısını yaşayan baba Tahir, cenazelere tek tek sarılarak sevdiklerine veda etti. Kılınan cenaze namazının ardından cenazeler Filibe'de toprağa verilmek üzere Bulgaristan'a gönderildi. 25 Mart'ta kundaklama sonucu çıktığı belirlenen yangında baba İsmail (29), anne Kıymet (28) ile kızları Gizem (3) ve Elis (3 aylık) ölmüştü.

Çağlayan Aktürk/İbrahim Taş/5.04.2024

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın