Abısı umut oldu

Abısı umut oldu

Öte Yanda,İspanya'da korona

ABİSİNİN İLİĞİ...Abisinin iliği Ayça’ya uydu

Hasta yatağından kalkıp Alman sevgilisiyle nikâh masasına oturan lösemi hastası Ayça'ya ikinci mutlu haber...

Abisi Feridun Dörtoluklar'ın iliği, Ayça ile uyumlu çıktı.

AYÇA'NIN ALMAN EŞİ

Almanya'nın Fürth şehrinde, yaşayan ve bir yıldır lösemi hastalığı ile mücadele eden Ayça Dörtoluklar Knüttel (23) için aranan uygun ilik bulundu. Hasta yatağından kalkıp Michael Knüttel ile bir süre önce evlenen Ayça'ya, abisi Feridun'un iliğinin uyduğu açıklandı. İliğin bir aydır incelemede olduğunu belirten Ayça, "Haber beni sevinçten uçurdu" ifadelerini kullandı.

NAKİL İÇİN GÜN SAYIYOR
ŞU anda kanser hücrelerinin azalması için ilaç aldığını söyleyen Ayça, "Ocak ayı ortasında ilik nakli gerçekleşecek. Eğer kanser hücrelerinde ilaç tedavisiyle düşüş sağlanmazsa nakil mart ayına sarkacak. Uygun iliğin bulunduğunu öğrendiğimde sevinç çığlıkları attım. Mutluluğumu kelimelere dökemiyorum. Hastalığım süresince hiç umudumu kaybetmemiştim" diye konuştu.

HAYATIMDA YENİ SAYFA AÇIYORUM
ESKİ sağlığına kavuşacak olmasından dolayı sevinçli olduğunu ifade eden Ayça, "Artık hastalığım boyunca beni yalnız bırakmayan eşim Michael ile yeni bir hayat sayfası açacağım" dedi. 

AYÇA'NIN SEVİNCİ,BASINA YANSIDI

Haber;Cengiz Parlayan,Nurnberg,Fürth.Derleyen;YeniyurtHaber.29.12.2020

ÖTE YANDA...

O ülkeden flaş corona virüs aşısı kararı; Reddedenler kayıt altına alınacak.

 Corona virüs aşısı ile ilgili İspanya'dan çarpıcı bir açıklama geldi. İspanya Sağlık Bakanı, corona virüs aşısını yaptırmayı reddedenlerin kaydının tutulacağını ve kayıtları diğer Avrupa Birliği (EG) üyesi ülkelerle de paylaşacaklarını açıkladı.

İSPANYA,SAĞLIK BAKANI

Son dakika haberi: O ülkeden flaş corona virüs aşısı kararı: Reddedenler kayıt altına alınacak

İspanya Sağlık Bakanı, koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı reddedenlerin kaydını tutacaklarını ve kayıtları diğer Avrupa Birliği (EG) üyesi ülkelerle de paylaşacaklarını açıkladı. İşte son dakika haberin detayları...

KAYITLAR KAMUYA AÇIK OLMAYACAK

İspanya Sağlık Bakanı Salvador Illa, ülkede koronavirüs aşısı olmayı reddeden kişilerin kaydının tutulacağını açıkladı. Illa, kayıtların kamuya açık olmayacağını ancak AB üyesi ülkelerle paylaşılacağını belirtirken, verilerin korunması yönünde hassasiyet göstereceklerini vurguladı.

 

AŞILAMA PAZAR GÜNÜ BAŞLADI

Öte yandan, aşılama işleminin Pazar günü başladığı İspanya'da hükümet, Şubat ayı sonuna kadar 2 buçuk milyon kişinin aşı olmasını beklediklerini açıklamıştı.

Haber;DHA/Derleyen;YeniyurtHaber.29.12.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın