5 dakikada 4 can gitti

5 dakikada 4 can gitti

Sebebi henüz belirlenemeyen yangın sırasında Bayburtlu Çetin Çil'in (54)

BEŞ DAKİDA 4 CAN GİTTİ5 dakikada 4 can gitti

Almanya'ya yeni hayat kurmak için geldi. Evi tamir olurken yangın çıktı. Alevler beş dakika içinde binayı sardı. Ebru Turan, üç çocuğu ile birlikte yaşamını yitirdi.

İtalya'da yaşayan Ebru Turan (41), üç çocuğu ile iki ay önce Almanya'ya gelerek Baden Württemberg Eyaleti'ne bağlı Kraichtal-Unteröwisheim kasabasına yerleşti. Çetin Çil ile yeni hayata başlangıç yapmak istediği ifade edilen üç çocuk annesi Turan, salı günü öğle saatlerinde çıkan yangında, altı yaşındaki ikiz çocukları Yavuz Can Ahmet,Oğuz Ahmet ve sekiz yaşındaki oğlu Carlo ile hayatını kaybetti.
ÖNCE PATLAMA SESİ GELDİ
Sebebi henüz belirlenemeyen yangın sırasında Bayburtlu Çetin Çil'in (54) alt katta tamirat yaptığı ifade edilirken, komşuların patlama sesi duyduğu dile getirildi. Alevlerin beş dakika içerisinde çatı katını sardığı aktarıldı. Çil ve komşularının yangını söndürmek istediği, ancak başarılı olamadığı belirtildi. Çetin Çil'in, olaydan sonra helikopterle hastaneye kaldırıldığı açıklandı. Yangını 100 itfaiyecinin söndürmeye çalıştığı bilgisi de verildi.

O BİNA 15 YILDIR KULLANILMIYORDU
YANAN evin yakınında dönerci dükkanı işleten Ali Genç, "Yüksek bir patlama sesi duyduk. Yangın bir anda büyüdü. Müdahale etmek istedik, ama elimizden bir şey gelmedi. O ev çok eskiydi ve 15 yıldır kullanılmıyordu. Sanırım durumları olmadığı için mecburiyetten orayı tuttular. Evi tamir etmeye çalışıyorlardı. Ara sıra da gelir, döner alırlardı" diye konuştu.
ÇOCUKLAR GÖZÜMÜN ÖNÜNDEN GİTMİYOR
Fatma Genç ise ailenin
iki ay önce Unteröwisheim'a taşındığını belirterek, "Anne bize İtalya'dan geldiklerini anlattı. Her şey beş dakika içinde oldu. Yangın aniden büyüyünce çaresizce izledik. Dört can gitti. Çocukların yüzü gözümün önünden gitmiyor" ifadelerini kullandı.

CİCİ ÇOCUK SERAP DA,"BİZDE ÜZÜLDÜK" DİYOR BABASIYLA BİRLİKTE

Fatih Yılmaz/AlicanYeniyurt/.04.03.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın