20.bin ölü

20.bin ölü

Almanya'da siyasilerin korktuğu şey gerçekleşti ve koronavirüs korkunç şekilde yayıldı.

KONTROLDEN ÇIKTILAR.Kontrolden çıkıyor

ALMANYA'DA KORKUTAN TABLO

Almanya'da siyasilerin korktuğu şey gerçekleşti ve koronavirüs korkunç şekilde yayıldı.

Her gün yüzlerce insanın öldüğü Almanya’da günlük vaka sayısı, 20 binin altına inmemeye başladı

Koronavirüste birinci dalgayı hafif atlatan ülkelerden olan Almanya, erken açılımın faturasını ağır ödüyor. İkinci dalganın sert vurduğu ülkede her gün yüzlerce insan ölürken, dün vaka sayısı 23 bin 679 ile yeni bir rekor kırdı. Son 24 saatte ölenlerin sayısı ise 440 oldu. Önceki gün 590 ölüm ile en çok ölüm gerçekleşti.
"PATLAMA YAŞANABİLİR"
ROBERT Koch Enstitüsü Başkanı Lothar Wieler, artan vaka sayısındaki artışın endişe verici olduğunu söyledi. Wieler, durumun ciddi olduğunu ve daha da kötüleştiğini vurguladı. Berlin'de güncel gelişmeleri tanıtan Wieler, vaka sayısının çok üzücü seviyeye ulaştığını belirtirken, sosyal mesafeye uyulması gerektiğini, aksi halde yeni vaka sayısında patlama yaşanacağını ifade etti.
20 BİN ÖLÜ
TEST yapılıp pozitif çıkanların oranının yüzde 1,5 olduğunu, ancak gerçek rakamın daha yüksek olabileceği uyarısını yapan Wieler, "Gerçek oran daha fazla olabilir" dedi.

Almanya'da son rakamlarla birlikte hastalığa yakalananların sayısı 1 milyon 250 bine dayanırken, ölenlerin sayısı 20 bini geçti.

Bavyera Başbakanı,Markus Söder, durumun kötüye gittiğine dikkat çekerek, yeni önlemler alınmasını istedi.
KAPAMA İSTEDİ
SÖDER, Alman ZDF televizyonuna yaptığı açıklamada ülkenin 10 Ocak tarihine kadar ikinci kapamayı gerçekleştirmesi gerektiğini savundu. Temasların azaltılmasını isteyen Söder, bunun için Noel tatili ve yılbaşının fırsat bilinip 10 Ocak tarihine her yerin kapatılmasını önerdi.

Söder, "Bu, temasları azaltmak için üç haftadan daha az süreniz olduğu anlamına geliyor" dedi.

KORONA HABERLERİ

Murat TOSUN/Mustafa AKBABA.12.12.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın