Yüz yılın en çok yazılanı"Kriz"

Yüz yılın en çok yazılanı"Kriz"

Kriz, patronu işçi yapıyor

SON YILLARIN EN ÇOK KULLANILAN,YAZILAN SÖZ,KELİMESİ"KRİZ"Kriz, patronu işçi yapıyor

Enerji krizi Almanya'da fırınları zorluyor. Dayanacak gücü kalmayan fırın sahipleri işyerini kapatıp başka fırınlarda işçi olarak çalışıyor.

Almanya'da artan elektrik fiyatlarından sonra fırınlar bir bir iflas ediyor. 1967'den bu yana Stuttgart yakınlarındaki Fellbach'ta faaliyet gösteren aile fırını kapıya kilit vurmaya hazırlanıyor. Saur adlı fırının sahibi Christian Saur, "Tadilata hazırlanıyordum, ancak enerji giderimiz çok arttı. Bırakın fırını yenilemeyi elektrik faturasını bile ödeyemez duruma geldik. 31 Aralık'ta kapatma kararı aldım. Başka fırında işçi olarak çalışacağım" dedi.
FATURALAR İFLAS GETİRİYOR
Elektrik ve gaz fiyatlarındaki artış, daha önce de çok sayıda köklü fırının iflas etmesine neden olmuştu. 85 yıllık fırınlar zinciri Thilmann Brot, iflasını bildiren fırınlar zincirinden biriydi. Baeckerei Goldjunge, Baeckerei Hampe, Brot Manufaktur Gaues, Stöhr-Brot, Baeckerei Otten gibi fırınla iflasını duyurmuştu. 721 euro aylık doğalgaz faturası ödeyen bir fırıncı 2 bin 588 euro fatura ile karşı karşıya kalmıştı. 

MÜNİH;OSTBAHNHOF'TA ELASYA  BEKEREI KAFFE'NIN SAHİBİ,ERDEM.
ERDEM PEK ŞİKAYETÇİ DEĞİL!

Fatih Yılmaz/YeniyurtHavadis/29.10.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın