Yurtdışından gelenler

Yurtdışından gelenler

Yurtdışından gelen yolcuların

YURTDIŞINDAN GELENLER MÜJDE

Yurtdışından gelen yolcu ların seya hat lerini hızlandıracak,30 dakikada sonuç veren Antijen Testi,Esenboğa Havalimanı'nda kullanılmaya başlandı.

TÜRKİYE'GE GELENLERE KOLAYLIK.

BAŞTA,RUS TURİSLER SIRADA YER ALDIĞI AKTARILIYOR

PCR testinden daha hızlı şekilde sonuç veren antijen testi, tıpkı PCR testi gibi sürüntü alınarak gerçekleştiriliyor. Antijen testi, Esenboğa Havalimanı’nda yurtdışına seyahat eden yolcuların ya da yurda giriş yapmak isteyenlerin Covid-19 testini hızla sonuç vermesini sağlıyor.

“Yani,antijen testi gerçek anlamda herhangi bir bulaşı yok edecek bir uygulama. Kısa sürede çıktığı için de çok çok büyük avantajları var”
Antijen testinin 30 dakikada sonuç verdiğini ve direkt sonuç verdiğini belirten Esenboğa Havalimanı Covid-19 Test Merkezi Genel Müdürü Salih Durbaba,” Avrupa’daki bazı ülkeler şu anda mesela Hollanda Antijen testi olmadan almıyor ülkesine. PCR artı antijen istiyor. Bunun sebebi de şu; ülkede burada dolaştınız, yarım saatte sonuç verdiği için burada direkt sonucunuzu alıp uçağa binebiliyorsunuz. Artık sonuç verdikten sonra herhangi biriyle temasınız yok. Yani antijen testi gerçek anlamda herhangi bir bulaşı yok edecek bir uygulama. Kısa sürede çıktığı için de çok çok büyük avantajları var. PCR testi laboratuvar ortamında gerçekleştiği için biraz daha zaman alıyor. Zaman aldığı için de bu testi veren insanların, bulaşı yayma ihtimalleri olabiliyor. Ama antijende sonuç negatifse eğer hiçbir yerle temas etmeden direk uçağına binebiliyor. PCR’da ise verdikten sonra bekleme süresince bulaşı yayabilme ihtimali artıyor.

Doğal olarak da PCR artı antijen tam koruma sağlıyor” diye konuştu.

JETZT IN TÜRKEI URLAUB .

Haber;İHA/Derleyen;YeniyurtHaber/10.03.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın