Yunanistan'da İnsanlık Ayıbı!

Yunanistan'da İnsanlık Ayıbı!

Hafta başında Yunanistan'ın Midilli Adası’nda çıkan yangında Moria sığınmacı

YUNANİSTAN'DA MÜLTECİ KAMPI KÜLE DÖNDÜ!

Yunan yetkililer mültecilerin içleYunanistan'da mülteci kampı küle döndü! Yunan yetkililer mültecilerin içler acısı halinin görüntülenmesine izin vermedir acısı halinin görüntülenmesine izin vermedi

Hafta başında Yunanistan'ın Midilli Adası'nda çıkan yangında Moria sığınmacı kampı küle döndü. Yangından sonra evsiz kalam mülteciler sokaklarda yaşam mücadelesi veriyor.

Yunan yetkililer ise mültecilerin yaşam koşullarının görüntülenmesine dahi izin vermiyor. Dünya Sağlık Örgütü'nün hasarın çok büyük olduğunu bildirdiği bölgede göçmenlerin kötü yaşam koşullarını görüntüleyen gazetecilerin Yunan polisi tarafından engelleniyor.

Yunanistan'ın Midilli Adası'nda hafta başında çıkan yangında tamamen yanan Moria sığınmacı kampında yaşayan binlerce göçmen, yaşam koşullarını protesto etmeye devam ediyor. Yunan yetkililer sokaklarda ve tarlalarda yatan sığınmacıların görüntülenmesini engellediği belirtildi.

HABER YAPILMYunanistan'da mülteci kampı küle döndü! Yunan yetkililer mültecilerin içler acısı halinin görüntülenmesine izin vermediASINI ENGELLEDİLER. BU YANGINI KİM ÇİKARDI?

Yunanistan(Girhenland)'daki en büyük sığınmacı kampı olan Moria'da çıkan yangın sonrasında 12 bine yakın insan ortada kaldı. Yunan gazeteci Liana Spyropoulou, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada göçmenlerin kötü yaşam koşullarını görüntüleyen gazetecilerin Yunan polisi tarafından engellediğini açıkladı.

Yunanistan'da mülteci kampı küle döndü! Yunan yetkililer mültecilerin içler acısı halinin görüntülenmesine izin vermedi

Alman basını için çalışan Spyropo ulou, "Polis, medyanın Midilli'deki evsiz sığınmacıların durumu hakkın da haber yapmasını engelledi" ifadelerini kullandı.

* * * 

HERKES,ALMANYA'YA GELMEK İSTİYOR

DSÖ; HASAR ÇOK BÜYÜK

Yaşam,hayat şartları zorlaşan ve kalacak yerleri olmadığı için tarlalarda yatan sığınmacılar, protestolarına devam ederken, Yunanlı yetkililerin kendilerine hala kalacak yer göstermediğini ifade etti. Dünya Sağlık Örgütü ise açıklama yaparak, "Moria kampındaki hasar çok büyük. DSÖ, zarar görenlerin sağlık hizmetlerine ulaşmasını önceliği haline getirdi" dedi.

Yunanistan'da mülteci kampı küle döndü! Yunan yetkililer mültecilerin içler acısı halinin görüntülenmesine izin vermedi

Bild'in Yunan asılli muhabiri Liana Spyropoulou geçtiğimiz yıl,Türkiye'deki Altınözü ve Kilis mülteci kamplarını inceledi. 

Yunanistan'daki Moria kampını da inceleyen Spyropoulou, "Ülkemden utanıyorum" dedi.

YUNANLI GAZETECİ'NIN İTİRAFI

BATI,BU MÜLTECİLER İÇİN YUNANİSTAN'A BİR YOĞUN PARA ÖDÜYOR!

Spyropoulou, TürkiYunanistan'da mülteci kampı küle döndü! Yunan yetkililer mültecilerin içler acısı halinin görüntülenmesine izin vermediye'de mültecilerin "çok ama, çok iyi" durumda olduğunu söylemişti.

UMUT PEŞİNDE,PERİŞAN OLUYORLAR.

Spyropoulou,"Türkiye'de, Yunanistan'ın mültecilerle nasıl insanlık dışı bir oyun oynadığının, en zavallıların ve korunmasızların sırtından siyaset yapıldığının farkına vardım. Yunanistan'daki kampların durumundan utanıyorum. Mültecilerin toprakta yatması, açık havada ateşle yemek hazırlamak zorunda kalmasından sadece AB ve Birleşmiş Milletler'i sorumlu tutuyordum" diye yazdı.

DURAMI ALMAN TV.RADYOSUDA AKTARDI.YETİM,KİSESİZ ÇOCUKLARI ALINMASIDA,TARTİŞMAYA NEDEN OLDU.

*BU ARADA,YUNANİSTAN,SİLHLANMA PEŞİNDE!.. 

*YUNANİSTAN,KAŞINIYOR!

BASINA YANSIYAN HABERLER.

 YeniyurtHaberAjansı*12-13-09.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın