Yine o ırkçı kafa

Yine o ırkçı kafa

Ukrayna"dan daha sağlıklı ve daha eğitimli insanlar”

IRKÇI FAŞİSTLER SAHADA     Yine o ırkçı kafa

İslâm düşmanlığını körükleyen provokatif yayınlarıyla bilinen Berliner Zeitung, "Ukrayna"dan daha sağlıklı ve daha eğitimli insanlar"geliyor diye yazdı.

GAZETEYE TEPKİ YAĞDI

Alman gazetesi Berliner Zeitung'un dünkü baskısında yaşanan savaş göçü ile ilgili skandal bir ifade yer aldı. Yayımlanan haberde Ukrayna'dan gelen savaş mültecileri ile Suriyeli mülteciler kıyaslanırken, "Büyük göç dalgasından sonra şimdi Ukrayna'dan daha sağlıklı değil, aynı zamanda daha eğitimli insanlar geliyor" ifadesi kullanıldı.
SÖZDE ÖZÜR DİLEDİLER
Gazeteye bu ifade nedeniyle sosyal medyada tepki yağdı.

Bazı kullanıcı lar Nazi döneminde Yahudiler'in kafatasının ölçülmesine atıfta bulunarak, "Sağlıklı olduklarını kafa ölçüsü nü alarak mı anladınız?" yorumu yla tepki gösterdi.

ULUSLAR ARASI NAZI TERÖRÜNE KARŞI DAYANIŞMA

Özellikle Twitter'da tepkilerin çığ gibi büyümesi üzerine,Berliner Zeitung özür dilemek zorunda kaldı. Gazete, "Yanlış anlaşılabilecek bu cümle kurulmamalıydı" dedi.

REZİL GAZETE
BU olay, gazetenin ilk skandalı değil. Berliner Zeitung yıllar önce de İslâm ve Hazreti Muhammed karşıtı karikatürler yayınlamış bunu da, "Bu karikatürleri basın ve fikir özgürlüğü, sanat ve din özgürlüğü için yayınlıyoruz" ifadesiyle açıklamıştı. Bunu fikir özgürlüğü için yaptığını iddia eden paçavra, karikatürün Yahudi karşıtı olduğu öğrenilince apar topar yazılı olarak özür dilemişti.
İKİ YÜZLÜ YAYINCI
Peygamberimiz Hazreti Muhammed'i küçük düşürmek için yayınladığı karikatürün Yahudiler'i tiye aldığı ortaya çıkan Berliner Zeitung, fikir ve sanat özgürlüğünü anında unuttu, karikatürü sildi, üst üste özürler diledi. Aslında "İslâm karşıtı diye umduk, Yahudi karşıtı çıktı, pişmanız" anlamına gelen bir özür yayınlayan Berliner Zeitung, çok pişman olduğunu defalarca dile getirdi.

ALLAH BUNLARA HİDAYET VERSİN 

NİHLİ TÜRKLERDEN DE TEPKİ YAĞDI,KUAFÖR GÖKHAN SAVAŞIR ve CAMİ'NİN HOCASI..

 MMEHMET ÇEKehmet Çelik / Metehan Yeniyurt.2.02.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın