Yıllardan beri süren vize duvarı

Yıllardan beri süren vize duvarı

Berlin duvarı yıkıldı,Vize duvarı hâlâ ayakta!

AB(EG)SÖZÜNÜ TUTMALI..!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Brüksel'de önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu, yaptığı açıklamasında; “AB'nin yüküm lülüklerini yerine getirmediğini biliyoruz. Üyelik süreci müzakerelerinin öldürülmemesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Brüksel’de önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu açıklamalarında; “AB’nin yükümlülüklerini yerine getirmediğini biliyoruz. Üyelik süreci müzakerelerinin öldürülmemesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

Bakan Çavuşoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar,şöyle;

"VİZE SERBESTİSİ ADIMI BEKLİYORUZ"

AB ile ilişkiler hakkında konuşan Çavuşoğlu, Çavuşoğlu, “Diyaloğu devam ettirme konusunda AB ile hemfikiriz. Somut atılabilecek adımları gözden geçirdik. Biz vize serbestisi konusunda bir adım bekliyoruz” dedi.

TÜRKİYE SÖZÜNÜ YERİNE GETİRİR, AVRUPA BİRLİĞİ DE VERDİĞİ SÖZLERİ TUTMALI

“Türkiye sözünü yerine getirir, Avrupa Birliği de verdiği sözleri tutmalı. Muhataplarımızda da aynı kararlılığı gördük, uygulamada da görmek istiyoruz” şeklinde konuşan Çavuşoğlu, “(Türkiye-AB ilişkileri) Atılabilecek somut adımlar için bir yol haritası üzerinde çalışma konusunda mutabık kaldık” ifadelerini kullandı.

Yunanistan ile başlayacak istikşafi görüşmeler ile ilgili açıklamada bulunan Çavuşoğlu, “Yunanistan başlayacak istikşafi görüşmeler öncesinde gerilimi arttıracak adımlar atmamalı” dedi.

AB KONSEYİ BAŞKANI TÜRKİYE’YE GELECEK

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Cumhurbaşkanımız, AB Konseyi ve Komisyonu Başkanı'nı Türkiye’ye davet etti. Onlar daveti kabul etti. Tarihi belirliyoruz” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bugün NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve AB Konseyi Başkanı Charles Michel ile ayrı ayrı görüşmek için Brüksel'de bulunuyor.

AVRUPA BİRLİĞİ ÇATISI ALTINDA,NERDE İSE BÜTÜN DİLENCİLER ALMANYA'YA GELMİŞ.

TÜRKLER VİZE DUVARI  ÖRMEKTEDIR.(yhy)

BASINA YANSIYAN ZİYARET,İSTİŞARE  HABERLERİ

Haber;İHA/Derleyen;YeniyurtHaber.22.01.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın