Yalanları Tutmadı

Yalanları Tutmadı

Muhbir hasta' yalanı tutmadı

YALANLA,ALDATMAYA ÇALIŞTILAR!‘Muhbir hasta’ yalanı tutmadı

Camileri basıp ortalığı kan gölüne çevirme planları yapan Somogyi adlı terör grubunu ortaya çıkaran muhbirin "Akıl hastası" olduğu yönündeki iddiayı bilirkişi çürüttü.

Almanya'da 2020 yılında camilere baskın düzenlemeyi planlarken Paul-Ludwig U. adlı muhbirin ortaya çıkardığı Somogyi adlı terör örgütünün Stuttgart Eyalet Yüksek Mahkemesi'nde davası sürüyor. Dava sürecinde örgüt ile ilgili detaylı bilgi verince 'Akli dengesi yerinde değil' diyerek ifadesinin boşa düşürülmesi için ortaya atılan iddia bilirkişiden döndü.


Muhbir Paul-Ludwig U.

13 YIL HAPİS YATTI
Örgütün 12 üyesinin yargılandığı davada dinlenen bilirkişi, Paul U.'nun akıl hastalığı olmadığını rapor ile ortaya koydu. Bilirkişi, daha önce iki kişiyi rehin alma suçundan 13 yıl hapis yatan ve kapalı psikiyatri kliniğinde de tedavi gören muhbirin, akıl sağlığının yerinde olduğunu ifade etti. 2018'de serbest kalan muhbir, Somogyi terör örgütü içine sızarak ortay
a çıkarılmasını sağlamıştı.


Werner Somogyi

İFADELERİ İNANDIRICI
Terör grubu içinde Paul U.'nun aktif rol oynadığı belirtilirken, saldırı planlarının uygulanmasına yardımcı olduğu ve bu bilgilerin polis tarafından bilindiği belirtildi. Polisin verdiği görevi yerine getiren Paul U.'ya haftada 100 euro ödendiği aktarıldı. Öte yandan polis, muhbirin ifadelerinin inandırıcı olduğunu da ifade etti.

ADOLF HİTLER'İN "KAVGAM"  KİTABI REHPERLERİ OLMUŞ
Faşist polis Thorsten Wollschlaeger'in evinde yapılan aramada Hitler'in 'Kavgam' kitabı ile gamalı haç ele geçirildi. Polisin, ırkçı terör örgütü Somogyi'ye silah satın almak için para desteği verdiği iddia edildi.

Cengiz Parlayan/YeniyurtHaber.09.03.2023

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın