Yahidiler neden bu kadar etkili

Yahidiler neden bu kadar etkili

Yahudiler,her nerde olsalar da,bir birlerine yardımcıdırlar.

"Dündan bugüne Yahudilre",tarihi elbette uzundu.

YAHUDİ TARİHİNİ AKTARACAK DEĞİLİZ DE,BİR BLOK'TA GÖZÜMÜZE TAKILAN,YAZIYI SİZLERLE PAYLAŞALIM,DEDİK.

Yahudilerle ilgili,Almanca kitaplara sahip olmamıza rağmen.

Bugünümüze ve dünümüze baktığımızda Yahudilerin günden güne nasıl güç kazandığını görebiliyoruz. Devletsiz geçirdikleri yüzlerce yılın ardından,bir soykır ım atlattıktan sonra bir devlet kurabilen Yahudiler, bugün, bazılarının iddiasına göre,dünyayı yönetiyor lar."

SOY KIYIMI YAŞAYAN YAHUDİLER,BENZER ŞEYİ,ŞİMDİ FİLİSTİNLİLERE UYGULUYORLAR!..

Peki, bu nasıl oldu? Yahudiler neden bu kadar güçlüler? Hadi hep birlikte kısa bir göz atalamı…

Bir Misyona ve Vizyona Sahipler

Bütün dünya Yahudileri farklı düşüncelere ve yaşayışlara sahip olsalar bile ortak bir hedefe odaklanmış durumdalar ve ellerindeki bütün imkân, kaynak ve kabiliyeti bu hedefe yöneltmiş durumdalar. Tarih boyunca Yahudiler bir yer, bir yurt özlemi içinde yaşamışlardır.

Zaman zaman baskı ve zulüm de görmüşlerdir. Bu sebeple kendi bayraklarına ve vatanlarına sonuna kadar bağlılık gösteriyorlar.

(Russel ve Werburg Ailesi de bir Almandır.USA-ABD'ne göç etmiş Alman Yahudi(Müsevi)lerinden olabilir.)

Hedeflerine ve birbirlerine bağlı olan Yahudiler bugün dünyanın dört bir yanında yaşamalarına rağmen birbirlerine maddi manevi destek olmaktadırlar.

Din ve Örf ve Adetlerine Bağlıdırlar

Yahudiler diğer bütün din mensuplarına göre dinlerine daha fazla bağlı bir millettir. Dinlerindeki sorumlukları yerine getirme ve dinin onlar için istediği hedefi yerine getirme azmine bağlıdırlar. Din onlara bir misyon ve vizyon da verir ve böylelikle yaptıkları her şeyi ulvi bir görev olarak görürler, vazgeçilmez bir hedefin ardından giderler.

Ticaret Ehlidirler ve Çalışmada Azimlidirler

Yahudiler genel olarak çalışkan bir ırktır. Çocukluklarından itibaren görev bilinciyle yetiştirilirler. Ayrıca birbirlerine yardım etmek de onlarda kültürün en önemli parçasıdır.

Tarih boyunca bir toprağa sahip olmadıkları için ticarete oldukça yatkındırlar. Ticarette hurdaya ve hileye başvurmaz lar ama ticaretin inceliklerini ve kurnazlıklarını iyi bilirler. Dünya tarihinde dünyanın en güçlü tüccarları ve iş insanları çoğunlukla Yahudiler olmuşlardır. Bu yüzdendir ki bugün dünyamızda ekonomiyi ve her sektörü Yahudi iş insanları ve zenginleri yönetmektedir. Dünyanın finansı ellerinde bulunduruyorlar.

Yahudiler Neden Bu Kadar Güçlü?

Eğitime Değer Veren Zeki İnsanlardır

Yahudiler çocukları çok küçük yaşlardan eğitmeye başlarlar.

Ana Kucağında Başlayan Dinî Eğitimi.

İlk eğitimlerini dini verdikten sonra bilim, teknoloji,felsefe ve sanat gibi pek çok alanda sıkı bir eğitimden geçiriyorlar. 

Ayrıca," tarih boyunca gelip geçen birçok ünlü ve zeki insanlar da Yahudi’dir. " fikrini aşılıyarak,çocuk,gençlere moral verilmek tedir.

YAHUDİLER,TİCARETTE DE  BAŞARLIDIR, AÇILMAYAN KAPILARI,GİRİLMEYEN MEKANLARI ,KIVRAK ZEKÂSIYLA ARALAR,AÇAR.

DOLAYLI YOLDAN,ADAMLARIN PROPAGANDASINI YAPMIŞ OLMAYALIM!..

Yahudi asıllı bilim insanı,siyasetçi,felsefeci,doktor,psikolog,sanatçı ve yazar dünyayı etkilemiş, seyrini değiştirmiştir. Bunun en büyük etkisi Yahudilerin gerçekten çok disiplinli olmalıdır.

Sıkı Bir İstihbarat Ağlarna Sahipler/ Bakmayın siz,Hz.İsa'yı çarmiğe gerdimelerine.

Yahudilerde istihbarat için söylenen yaygın bir söz vardır: ‘‘Ordu ölse bile Mossad kalır.’’ İsrail istibaratı Mossad istihbaratı dünyanın istihbarat toplamada ve operasyon düzenlemede en güçlü istihbaratlarından biridir.

MEDYA ARACILIĞIYLADA,KİTLELERE YÖN VERMEYE ÇALIŞIRLAR.

Ayrıca dünya üzerinde pek çok kanalı vardır,dünyanın bilinen istihbaratları aslında onlarla birlikte çalışan, onların kanallarıdır.

Sadece Mossad olarak değil Yahudiler kendi aralarında da istihbarat sahibidirler. Dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar birlik ve beraber likle rini korumaktadırlar. Kendilerini nerede olsalar bilirler, korurlar, gözetirler ve destek lerler.

Bütün Bunlarla Muhteşem Bir Sisteme Sahiptirler

Eğer iyi bir sistem kurulumuna ve iradesine sahipseniz başarı garantidir. Yukarıda sayılan bütün faktörler göz önüne alındığında Yahudiler için neden bu kadar güçlü oldukları anlaşılmaktadır. Tarih boyunca ilmek ilmek işledikleri ulvi hedeflerini kusursuz bir sistem ağıyla kurmuşlardır.

 FİLİSTİN GİBİ,TOPRAKLARA DA NASIL SAHİP OLDUKLARNI HELE Bİ İNCELEYİNİZ.

Yahudilerin başarıları kesinlikle tesadüf değil. Azim ve kararlılıklarının ürünüdür. Ancak bunca başarılarına rağmen nihai amaçlarının insanlık dışı olması sebebiyle, amaçlarının sonucunun başarısızlıkla sonuçlanacağı kanaatindeyim.

İddialar Işığında; Dünya Savaşlarından Dünya’nın Gizli Tarikatlerine Kadar Kontrol Eden, Dünya Düzenini Elinde Tutan 9 Aile

Tapınak Şovalyaleri de en ünlüsü sayılırdı. Der Rietter

Yazar: gramafoniğnesi (Yukarıda yazının ana kaynağı bu genç bayandan aktarıyoruz,ilaveler bize aittir.yhy)

23 yıldır okumanın tefekkür etmenin ve yazmanın peşinde...Toz tutmuş filmleri ve gramafonla tanışmış şarkıları sever.

Yahudiler,NedenBukadarEtkilidirler?.

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın