Vİrüs can almaya devam ediyor.

Vİrüs can almaya devam ediyor.

Koronavirüs salgını Almanya'da son 24 saatte 487 kişinin ölümüne yol açtı.

ALMANYA'DA REKÖR  VİRÜS ÖLÜMLERİ.Almanya’da rekor ölüm

DÜNY'YA KORKU DAĞITAN VEBA!..

Koronavirüs salgını Almanya'da son 24 saatte 487 kişinin ölümüne yol açtı.

Bu sayı salgının başlangıcından bu yana en yüksek rakam olarak kayda geçti

ALMANYA' da Robert Koch Enstitüsü, son 24 saatte 17 bin 270 kişiye daha koronavirüs tanısı konulduğunu, 487 kişinin ise öldüğünü duyurdu.

Enstitü, ölü sayısının salgının başlangıcından bu yana en yüksek rakam olarak kayıtlara geçtiğini açıkladı.

Ülkede toplam vaka sayısı 1 milyon 84 bin 743'e yükseldi. Toplam can kaybı ise 17 bin 123'e çıktı.
KORONAVİRÜS aşısı onay için geri sayımdayken aşı merkezlerinin kurulma çalışması da hız kazandı. Statlar, spor salonları, kışlalar, fuar alanları gibi yerler aşı merkezlerine dönüştürüldü.

Bu merkezlerin 15 Aralık tarihine yetiştirilmesine çalışılıyor. Sağlık Bakanı Jehn Spahn, aşılamanın bu 100 merkezde başlamasını öngörüyor. 

ÖTE YANDA

KOVİT AŞISI SON DÖNEMEÇTE

Dünya dört gözle koronavirüs aşısını beklerken, Türk bilim insanlarının geliştirdiği aşı, gerekli başvurularını tamamladı.

Şimdi onay için 10 Aralık tarihi bekleniyor.

 

Kovid-19 aşısı son dönemeçte

Profesör Dr. Uğur Şahin ile eşi Dr. Özlem Türeci'nin geliştirdiği koronavirüs aşısının piyasaya sürülmesi için Avrupa İlaç Ajansı'na (EMA) da acil durum izin başvurusunda bulunuldu.

Türk bilim insanlarının kurduğu BioNTech şirketi ve işbirliği yaptığı Pfizer'ın, başvurusunun onaylanması durumunda Avrupa'da hızla aşı yapılabilecek.

10 ARALIK ÖNEMLİ TARİH
BIONTECH'İN BNT162b2 adlı aşısı için İngiltere tarih verdi. Ülkede aşının 7 Aralık günü uygulanacağı açıklandı. ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü ise BioNTech'in aşısına onay vermek için 10 Aralık günü toplanacak. EMA'nın da en kısa zamanda toplanması ve aşıya önümüzdeki hafta onay vermesi bekleniyor.
HIZLA DAĞITILACAK
BIONTECH, Avustralya, Kanada ve Japonya'da da yetkili kurumlara başvuruda bulundu. Şahin, "Onaylanırsa aşımızın hızlı küresel dağıtımını sağlamak için dünya genelinde düzenleyici kurumlarla çalışmaya devam etmek istiyoruz. Normale dönebilmek için virüsle mücadeleye yönelik küresel çabalara katkıda bulunacağız" dedi. 

AĞIR YAN ETKİSİ YOK
BNT162B2 adlı aşının 3. faz testlerinde yaklaşık yüzde 95 oranında koruma sağladığının tespit edildiği açıklandı. Şu ana kadar yapılan testlerde hiçbir ağır yan etkisi görülmediği vurgulandı. Daha önce de Moderna şirketi EMA'ya izin başvurusu yapmıştı.
ONAY BEKLENİYOR
PFIZER Üst Yöneticisi Albert Bourla, söz konusu başvuruyla koronavirüs kriziyle mücadele çabalarında önemli bir kilometre taşına daha ulaştıklarını vurgulayarak, "Bu yolculuğun başlangıcından beri insanların bir aşı beklediğini biliyorduk ve olası bir onay alır almaz, koronavirüs aşı dozlarını dağıtmaya hazır olacağız" diye konuştu.
SÜREÇ TAMAMLANDI
BioNTech'ten yapılan açıklamada, başvuruyla EMA tarafından 6 Ekim'de koronavirüse karşı "BNT162b2" adlı aşı adayına ruhsat verilmesi için başlatılan sürecin tamamlandığı belirtildi.
ABD/USA Millî-Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü'nün Başkanı Anthony Fauci, "Büyük ihtimalle, ilk öncelik grubundaki bireylerin bir kısmını, aralık ayı sona ermeden aşılayacağız" dedi.

CORONA-19 HABERLERİ

3.12.2020,Berlin,Münhen.YeniyurtHaberAjansı.

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın