Virüs Bosnaya da siçradi

Virüs Bosnaya da  siçradi

Korona Çin virüsü İtalya'dan sonra Almanya ve Bosna

 Virüs Bosna'ya da,siçradi

 

Bosna Hersek’e de sıçradı

Daha önce Balkan ülkeleri Kuzey Makedonya ve Hırvatistan'da tespit edilen yeni tip koronavirüs, Bosna ya ve Slovenya'ya da sıçradı.

Bosna (Hersek')teki iki entiteden biri olan Sırp Cumhuriyeti'nin (RS) Sağlık Bakanı Alen Seranic, düzenlediği basın toplantısında, "Banja Luka şehrinde ikamet eden bir kişide koronavirüse rastlandığını" bildirdi.

VİRÜS İTALYA'DAN GELDİ

Bakan Seranic, İtalya'da çalışan orta yaşlı bu kişinin çocuğunda da virüs tespit edildiğini duyurdu. Slovenya Başbakanı Marjan Sarec ise ülkedeki ilk koronavirüs vakasının tespit edildiğini belirtirken, virüs tespit edilen kişinin Fas'tan İtalya'ya oradan da Slovenya'ya geçtiğini açıklandı.

Koronavirüsü,adete memleket,ülke ülke dolaşıyor.İlgiç bir durum ise,Türklere bulaşmıyor.

Korona virüsü,Münih'e de siçradi, bir çok okulların  kapandığı bildirildi.

* * * 

AYRICA,BOSNA'DAN SELÂM VAROyunun farkındayız

Oyunun farkındayız

 Haber,OSMAN ALTINIŞIK 

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş Anadolu Medya Yayıncıları Derneği tarafından Bosna Hersek'te düzenlenen medya çalışmaları çerçevesinde Türkiye Cumhuriyeti Saraybosna büyükelçiliğinde gazetecilerle bir araya geldi.

Suriye'de oynanan oyunun farkında olduklarını söyleyen kurtulmuş, "Büyük oyunun adını biliyoruz. Bir asır evvel başlayan bölüştürme projesinin maalesef bir asır sonra ikinci versiyonunun devreye sokulduğunu görüyoruz" dedi.

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın