Verilmeyen oy ırkçıya yarar

Verilmeyen oy ırkçıya yarar

AVRUPA'da Dinî mekanlara saldırılar

VERİLMEYEN OYLARVerilmeyen oy ırkçıya yarar

"SEÇİMLERE KATILIN" ÇAĞRISI

Almanya'nın süper seçim yılında Müslümanlar Merkez Konseyi Başkanı Aiman Mazyek, 2 milyon Müslüman seçmene oy kullanmaları çağrısı yaptı.

ŞEÇİM KAMPANYA BAŞLATILDI
Başkan Aiman Mazyek, bu yıl Almanya'da süper seçim yılı olduğunu belirterek, Müslümanlara sandığa gitme çağrısında bulundu. Bu amaçla 'Benim oyum önemlidir' adlı bir afiş kampanyası başlattıklarını belirten Mazyek, "Kullanılmayan her oy, Almanya'yı tehlikeli bir şekilde bölmeye çalışan aşırı sağcı ve popülistlere verilmiş olur" ifadelerini kullandı.

YEDİ ÖNEMLİ SEÇİM VAR
Müslümanların Almanya'nın bir parçası olduğunu ifade eden Mazyek, "Kampanya ile demokrasi ve temel özgürlükler tarafında olduğumuzu göstermek istiyoruz. Yaklaşık 2 milyon civarındaki Müslüman seçmenin sandığa gitmesi gerekli" dedi.

Almanya'da Federal Meclis seçimleri 26 Eylül'de yapılacak. Ayrıca bu yıl altı eyalette parlamento seçimleri gerçekleştirilecek.

ÖTE YANDA...Almanya'da her iki günde bir camiler bombalı tehdidin hedefi oluyor

Almanya'da her iki günde bir camiler bombalı tehdidin hedefi oluyor

Almanya'da geçen ay, her iki günde bir caminin bombalı tehdit aldığı belirtildi.

Bild gazetesinin güvenlik kaynaklarına dayandırdığı haberinde,temmuzda her iki günde bir caminin,çoğu Neonazi gruplar tarafından yapılan tehdit ve saldırıların hedefi olduğu ortaya konuldu.

MEMLEKET,ÜLKE'DE

Ülkede 1 ayda, Müslümanlar Merkez Konseyi camileri 20, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği camileri ise 9 bombalı tehdidin hedefi olurken DİTİB camilerine 7 saldırı gerçektirildi.

Buna göre, Almanya Müslümanlar Merkez Konseyi (ZMD) camilerine yönelik 20 tehdit geldi. Almanya'da yaklaşık 850 caminin bağlı bulunduğu Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) camileri ise 9 bombalı tehdidin hedefi oldu.

Açıklamada tehdit aşamasını geçip saldırıya dönüşen olaylara da yer verildi. Buna göre DİTİB camilerine 7 saldırı gerçekleştirildi.

BU OLAYLARDAN,ALMAN SİYASETÇİLERDE  ŞİKAYETÇİ.

Merkel,Seoofer,Mass ve de...

ZMD Başkanı Aiman Mazyek, bu rakamların sadece polise bildirilen ihbarlar olduğunu, Müslümanlara ve camilere yönelik tehditlerin gerçek sayısının ise bilinmediğini söyledi.

OLAY/HADİSELER,NERDE İSE HER ŞEHİR'DE  YAŞANIYOR

Güvenlik kaynakları,son dönemde Iserlohn,Köln, Münih,Mannheim, Duisburg, Mainz ve Villingen Schwenningen şehirlerindeki camilere bomba konulduğu ve ibadethanelerin hemen boşaltılması gerektiği yönünde ihbar aldı.

BU FAŞİTHANE SALDIRILARDAN,AKIL SELİM ALMANLARDA ,SERDENİŞTE.

Berlin,München;HaberYeniyurt/26.02.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın