Türkiyey'yi sevmiyorum

Türkiyey'yi sevmiyorum

"Türkiye'yi seviyorum",dedi,başı belâya girdi.!

Türkiye'yi seviyorsan,siyasette şansın yok!Türkiye’yi seviyorsan siyasette şansın yok

Almanya’da doğdu,7 şirket kurup 300 kişiye istihdam sağladı.

Siyaset yapıp Almanya'ya hizmet için yola çıkan İlhan Bükrücü, "Türkiye'yi seviyo rum" de diği için linç kampanyasına maruz kaldı.

ALMANYA'NIN KUZEY VESTFALEN EYALETİ'NDE...

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'nde 13 Eylül günü gerçekleşecek yerel seçimde Gelsenkirchen Belediye Meclisi'ne aday olan İlhan Bükrücü, Türkiye karşıtlarının linç girişimi ile karşı karşıya kaldı. 30 yıldır ticaretle uğraşan 7 şirket kurup 300 kişiyi istihdam eden Zonguldaklı işadamı, aday olduğu Alman Hıristiyan Demokrat Parti'deki (CDU) butün görevlerinden istifa etti.

BİR SOSYAL PAYLAŞIMLA SİYASİ HAYATI BİTTİ.

ERDOĞAN'A YAKINDURMAK...
Bükürcü'nün önünü kesmek için önce yerel gazetelerde haberler yapıldı. Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a yakın olduğu dile getirilen Bükrücü için daha sonra sözde soykırım tasarısının mimarı Cem Özdemir devreye girdi. Özdemir, "Gelsenkirchen'deki Hıristiyanlar, vahşice katledilen Hıristiyan kardeşleriyle alay etmek istemiyorlarsa bu sefer CDU'ye oy vermezler" dedi.

PKK(taraftarı,aleviten) sevici Sevim Dağdelen de "Ermeni soykırımını reddeden İslamcı AKP için lobi yapan bir kişi ne CDU'nun aday listesinde ne de başka bir demokratik partinin listesinde yer almamalı" dedi.

PARTIDEKİ  GÖREVLERİNİ BIRAKTI
DOĞUP büyüdüğü şehir olan Gelsenkirchen halkına hizmet için yola çıktığını ifade eden Bükrücü, 2015'te Federal Meclis gündemine gelen sözde Ermeni soykırımı tasarısına tepki paylaşımından dolayı hedef seçildi.

53 yaşındaki Bükrücü, "Karalama kampanyası şahsıma ve ticari hayatıma artık zarar vermeye başladı. Bu nedenle partideki tüm görevlerimi bıraktım" diye konuştu.

5 BİN PAYLAŞIMI İNCELEMİŞLER...

*ALMANYA'DA SIYASET YAPACAKSAN,TÜRKİYE'YI SEVMEYECEKSIN!
ALMAN siyasetine girip de Türkiye'yi seven kimseye başarı şansı tanınmadığını dile getiren Bükrücü, "Türkiye'yi sevmek suç mu? Karalama kampanyaları ile itibarsızlaştırıyorlar. Beş binin üzerindeki sosyal medya hesaplarımı incelemişler. Amacım kentime hizmet etmek. Hedefim, Gelsenkirchen'deki göçmen topluma örnek olmak. Ne Alman ne de Türkiye siyasetinde gözüm var" dedi.

"TÜRKİYE'Yİ SEVİYOM",DEDİ,BAŞI BELÂYA GİRDİ!..

* * * Yardımseverliği onurlandırıldı

ÖTE YANDA,BİR BAŞKA HABER...

Gözt'nın yardımseverliği onurlandırıldı.

Bundesliga takımlarından Borussia Dortmund forması giyen Mario Götze'ye yaptığı yardımlardan dolayı Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti tarafından liyakat nişanı verildi. Götze'nin Madagaskar, Endonezya, Kamboçya ve Honduras'ta okul yaptırdığı, Brezilya ve Nepal'de kızlar için futbol okulu açtığı, çocukların kalp hastalığı ile mücadele derneğine 2 milyon euro bağışı gibi pek çok yardımda bulunduğu belirtildi.

Düsseldorf.

Bize gelen Almanya haberleri.

*Cengiz Parlayan,Gelsenkirchen,Düsseldorf.;Derlyen Yeniyurt Haber. 25.8.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın