Türk Dostu Olmak Zor

Türk Dostu Olmak Zor

Müslüman düşmanlığının kapsamını araştıran Daniel Höltgen,

TÜRK DOSTUNA KURŞUN YAĞDI..!

Türk dostuna kurşun yağdı

Hollanda'nın en ünlü televizyoncusu olan Peter R. de Vries, Amsterdam'da sokak ortasında kurşun yağmuruna tutuldu.

Türk ve Müslüman dostu olan de Vries, hastanede yaşam mücadelesi veriyor.

MAFYANIN HEDEFİNDEYDİ

Ünlü/meşhur televizyoncu Peter R. de Vries, uzun süredir ırkçıların olduğu kadar, Fas mafyasının da hedefinde olan bir isimdi. 4 kurşun isabet eden ve başından ağır yaralanan de Vries yaşam mücadelesi verirken, polis biri Hollandalı diğeri Polonyalı iki kişinin tutuklandığını açıkladı. Olay Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da önceki gün saat 19.30 sularında meydana geldi.


OTOBANDA YAKALANDILAR

RTL Boulevard stüdyosundan çıkan ünlü gazeteciye arkadan yaklaşan biri, üst üste yakın mesafeden ateş etti ve de Vries'i başından ağır yaraladı. Dört el ateş eden saldırgan olay yerinden uzaklaşırken, polis kısa sürede üç kişiyi gözaltına almayı başardı.

Biri yeniden serbest bırakılırken, biri Hollandalı, diğeri Polonyalı iki kişi tutuklandı. Zanlılar, iki farklı otobanda farklı araçlarda yakalandı. 

IRKÇILARA KARŞI DİK DURMUŞTU
POLİS adliye muhabirliği yapan Peter R. de Vries, özellikle Müslümanlara, Türklere ve göçmenlere yakınlığıyla bilinen bir isimdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı hakaretlerde, "Bizim kralımıza böyle hakaret etseler, hoşumuza gider miydi?" diye soran de Vries, ayrımcılığa maruz kalan Müslümanlara ve göçmenlere destek vermek için de Arapça 'Hoşgeldiniz-Merhaban' yazılı tişört bile giymişti.

ÖTE YANDA...

İNTERNET NEFRETİ DAHA TEHLİKELİ

İnternet nefreti daha tehlikeli

  • Müslüman düşmanlığının kapsamını araştıran Daniel Höltgen, internette Müslümanlara yönelik saldırının çok tehlikeli boyutta olduğunu dile getirdi.

DÜŞMANLIĞI ARAŞTIRDI
Avrupa'dakiİ Müslüman dernekler arasında yapılan bir araştırma, internet üzerinden Müslümanlara karşı yapılan nefret paylaşımlarının sokaktaki saldırılar kadar tehlikeli görüldüğünü ortaya koydu. Araştırmayı yapan Avrupa Konseyi İslam Karşıtlığı, Antisemitizm ve Nefret Suçları Özel Temsilcisi Daniel Höltgen, "Müslüman düşmanlığının kapsamını araştırdık" diye konuştu.
ÖLÜM TEHDİTLERİ VAR
Fransa, İngiltere ve Almanya'nın da dâhil olduğu 8 ülkede Müslüman derneklere sorular yönelttiklerini ifade eden Höltgen, bu derneklerin internet üzerinden yapılan nefret paylaşımlarını en az sokaktaki saldırılar kadar tehlikeli gördüğünü vurgulayarak, bunun tehlikeli bir gelişme olduğunun altını çizdi. Höltgen, "Paylaşımlarda, şiddet çağrısı yapılıyor. Kaba dil kullanılıyor" dedi. 

AVRUPA'DA FAŞİTİZM ÇOĞALIYOR.CANI SIKILAN,BERDUŞ/AYAŞLAR,İŞSİZLER SALDIRIYOR(yHy)

Yalçin Çakir/Fatih Özyar/İlyay Sakaoğlu/08.07.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın