Türk Basınına

Türk Basınına

Türk basınına ihtiyacımız var

ELÇİ,"TÜRK BASININA İHTİYACIMIZ VAR" DEDİ

BERLİN/Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, Almanya'da Türkçenin yaşatılmasının burada yaşayan 3,5 milyondan fazla Türk’ün ortak dileği olduğunu belirterek, ülkedeki Türk basınının bu dileği yaşatarak iki ülke arasında karşılıklı haber akışıyla köprü görevi gördüğünü söyledi.

Şen, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Türkiye'nin Berlin Büyükelçiliğinde düzenlenen programda Almanya’da Türk basın mensuplarıyla bir araya geldi. Büyükelçi Şen, burada yaptığı konuşmada, Almanya’da Türk basınının başarılarının önemine dikkati çekti. Günümüz bilgi çağında medyanın rolünün giderek daha fazla önem kazandığını belirten Şen, "Demokrasilerde dördüncü kuvvet olarak tanımlanan medya, toplumun bilgilendirilmesinde tartışılmaz bir değere sahiptir. Bu kapsamda faaliyet gösteren yerel ve uluslararası basın organlarının, gündemdeki konular hakkında kamuoyu oluşmasına ve siyasi karar alma süreçlerine etkisi yadsınamaz." diye konuştu.

Almanya'da Türk toplumunun her zaman Türkçe medyaya ihtiyacı olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti;

ALMANYA'DAKİ TÜRKLER,TÜRKİYE'NİN BİRER ELÇİSİ GİBİDİR(yHy)

"Almanya'da Türkçe’nin yaşatılması, Türkçe haber kanallarının işlemesi, Türkçe basının yaşatılması, Alman vatandaşlığına geçmiş bizim insanımızın kendi ana dilinde haber almasının sağlanması hakkında yaptığınız katkılar ve çabalar için, devletim adına, büyükelçiliğimiz ve kendi adıma hepinize tek tek teşekkür ediyorum." Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, Almanya'da Türkçenin yaşatılmasının burada yaşayan 3,5 milyondan fazla Türkiyeli insanın ortak dileği olduğunu belirterek, ülkedeki Türk basınının bu dileği yaşatarak iki ülke arasında karşılıklı haber akışıyla köprü görevi gördüğünü vurguladı.

Şen, "Almanya Türk toplumunun Türkiye ile bağlılığının korunmasında buradaki Türk medyasının çok önemli bir işlevi var." ifadesini kullandı.

"GURBETÇİLERİMİZİN ÜMİDİ TURGUT ÖZAL'DA"

O GÜNKİ GURBETÇİLER'IN İKİNCİ,ÜÇÜNCÜ KUŞAK NESLI,BUGÜN,AVRUPALI TÜRKLER OLDULAR.

BİR ZAMANLAR TÜRKİYE GAZETESİ,MÜNİH,HABER,MEHMET ALİ YENİYURT

Murat Pehlivan/YeniyurtHaber/11.01.2023

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın