Trump To Go/Biden To Come

Trump To Go/Biden  To Come

Biden,Başkan olarak ilk kez Beyaz Saray'a adım attı.

 Joe Biden Beyaz Saray'a geldi! İlk imzayı attı...

Son dakika bilgisine göre Son dakika: Joe Biden Beyaz Saray'a geldi! İlk imzayı attıABD'nin 46. Başkanı Joe Biden,Başkanlık görevini resmen devralmasının ardından Beyaz Saray'a geldi.

Biden,Başkan olarak ilk kez Beyaz Saray'a adım attı.

ABD Başkanı Joe Biden,görevindeki ilk gününde Donald Trump'ın politika larını geri çevirmeye yönelik 17 kararnameye imza attı.

MASKELİ  YENİ BAŞKAN.İNCİLE EL BASARAK YEMİN ETTİ

ABD/USA'nin 46. Başkanı Joe Biden, Kongre binasında düzenlenen yemin töreni ile resmen görevi devraldı. Yemin töreninin ardından ilk belgelerini imzalayan Biden, imza töreni sonrasında askeri birliklerin hazır olup olmadığını değerlendirdiği etkinliğe katıldı. Söz konusu şölenin ardından Biden, beraberinde eşi Jill Biden, yardımcısı Kamala Harris ve eski ABD Başkanları Barack Obama,George W. Bush ve Bill Clinton ve eşleri ile Arlington Millî/Ulusal Mezarlığı'nda çelenk bırakma törenini gerçekleştirdi. Biden ve eşi daha sonra, Beyaz Saray'a doğru yola çıktı.

İLK KARARNAMELERİ İMZALADI

Biden ve eşi, Beyaz Saray'a vardığında Washington DC Belediye Başkanı Muriel Bowser tarafından karşılandı. Biden ve eşi daha sonra, başkanlık aracından inerek Beyaz Saray'a doğru yürümeye başladı. Beyaz Saray'a yürüdüğü sırada kalabalığa el sallayan Biden ve eşi, Beyaz Saray'ın kapısında askerler tarafından karşılandı. Biden ile eşi, kapıdan içeri girmeden önce basın mensuplarına poz verdi.

Biden, göreve başlama tören lerinin bitmesinin ardından vardığı Beyaz Saray'da Oval Ofis'e girerek Trump döneminde sıkça tartışılan politikaları geri çevirmeye yönelik ilk kararnamelerini imzaladı.

ABD Başkanı Biden, ilk olarak, federal bina ve yerleşkelerde Kovid-19 nedeniyle maske takılmasını zorunlu kılan bir karara imza attı.

ULUSLARARASI ANLAŞMALARA DÖNÜŞ

İklim değişikliğiyle mücadeleyi öncelikleri arasına alan Biden, küresel ısınmayı inkar eden Trump'ın çekildiği Paris İklim Anlaşması'na yeniden dahil olmaya yönelik başkanlık kararnamesini imzaladı.

Ayrıca Biden,Trump'ın Kovid-19 salgınından sonra ayrıldığı Dünya Sağlık Örgütüne geri dönülmesine yönelik de bir kararnameyi imzaladı.

TRUMP'IN İLK İCRAATLARINDAN BİRİNİ İPTAL ETTİ

Biden, Donald Trump'ın göreve başladıktan yaklaşık 1 hafta sonra imzaladığı kararname ile başlattığı bazı Müslüman ülkelere yönelik seyahat yasağını da kaldırdı.

Ayrıca Biden,Trump döneminin en tartışmalı kararlarından biri olan Meksika sınırına örülen duvara sağlanan fonların kesilmesine yönelik de bir kararname imzaladı.

PETROL BORU HATTI PROJESİNİN İPTALİNE YÖNELİK KARARNAME

Biden,Obama'nın 7 yıl değerlendirdikten sonra çevresel nedenlerle Kasım 2015'te reddettiği ancak Donald Trump'ın onayladığı Keystone XL petrol boru hattı projesinin iptaline yönelik kararnameye de imza attı.

Kanada petrolünü, ABD'nin Meksika Körfezi'ndeki rafinerilerine taşıyacak 2 bin 735 kilometrelik petrol boru hattı projesinin günde yaklaşık 800 bin varil petrol aktarımı yapacağı öngörülüyordu.Son dakika: ABD'de Joe Biden dönemi başladı! İşte yeni dönemin şifreleri...

TRUMP,MEKTUP BIRAKTI

Biden, Beyaz Saray'daki ilk gününde toplamda 17 ayrı kararnameye imza atmış oldu.

Biden, Oval Ofis'te gazetecilere yaptığı açıklamada, Donald Trump'ın kendisine "çok cömert" bir mektup bıraktığını ancak mektubun içeriğini paylaşmaya cağını yorumunu yaptı.

YENİ BAŞKAN,YENİ KARARLAR  ALDI

BASINA YANSIYAN HAVADIS

İNCİLE EL BASIP YEMİN ETTİ.

1973Aynı İncil,Biden'ın Delaware Senatörü seçildiği her seçimin ardından da kullanıldı. (1973)

5 / 13

BIDEN'IN EL BASTIĞI İNCİLLE İLGİLİ ÇARPICI DETAYLAR
 

6 / 13

12.5 santimetre kalınlığındaki İncil'in üzerinde Keltlere özgü,merkezinde daire bulunan haç bulunuyor.

7 / 13

Kelt Haçı nedir?
Halka ile birleştirilmiş haçların Hristiyanlık öncesinden gelen birçok türü bulunur. 

Kaynak;AA/SabahAvrupa/Düzenleyen;YeniyurtHaber.20-21-01-2021

 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın