Tedavinizi Türkiye'de Yaptırın!

Tedavinizi Türkiye'de Yaptırın!

Bir hastadan tavsiye

GİDİN TÜRKİYE'DE TEDAVİ OLUNN!

Ludwigshafen/ Almanya'nın Rhein-Neckar bölgesinde uzun yıllar cami derneklerinde başkanlık dahil birçok görevlerde bulunan Ludwigshafen'de yaşayan Nizamettin Çelik adlı vatandaşımız, Türkiye’de ameliyat olduğu için Almanya'da yapılması gereken müdahale yapılmayıp mağdur edildi.

Konuyla ilgili olarak kızı tarafından gazetemize yapılan açıklamada 2018 yılının sonuna doğru beyninde oluşan kanser sonrası kemoterapiyi istemeyen ve ışın tedavisi gören Nizamettin Çelik'in tümörün büyümesi ve göz sinirlerine etki edince hastanede ameliyatla tümörün alındığını anlattı. Ameliyattan sonra babasının durumunun kötüleşmesi ve gırtlağına doğru büyüyen kanser üzerine tekrar hastaneye başvuruda bulunduklarında iki defa ışın tedavisi yapıldığı için yapılacak bir şey olmadığı söylenen Nizamettin Çelik, eve gönderildi. Konuyla ilgili araştırma yapan kızı tarafından Türkiye'de Prof. Dr. Yavuz Dizdar adlı uzman bir doktor ile görüşüp onun tanıdığı cerrah ile birlikte gırtlağında oluşan kanserin yüzde 90'ı kazındı. Bu arada beyninde su topladığını fark eden doktorlar bunun için bir şant takıldı. Durumu düzelen ve gayet sağlıklı bir yaşama dönen Nizamettin Çelik, tekrar Almanya'ya geldi. Aradan 1,5 ay geçtikten sonra rahatsızlanan ve tekrar hastaneye giden vatandaşımız, 3 hafta boyunca hastanede kusma ve yüksek ateş sebebiyle yattı. Eve gönderildiğinde adeta ölü gibi olan ve düzelmeden taburcu edilen vatandaşımız, daha sonra ağırlaşınca tekrar hastanenin acil bölümünde 24 saat bekletildi. Hastaneye düzelmek için giden fakat daha kötü duruma düşen Çelik, doktorlar tarafından zorla taburcu edildiğini iddia eden kızı, en son 4 gün boyunca Ludwigshafen'deki bir hastanede tedavi gördüğünü ve kan değerlerinin düzelmesine rağmen vücudunun bitkin düşmesinden dolayı enfeksiyon kapmış olabileceği ve günlerinin sayılı olduğu bildirilerek eve gönderildi.

Hastanede MR çekilen ve daha sonra da takılan şant'ın ayarlanması gerektiğini de anlatan mağdur vatandaşımızın kızı, Düsseldorf'ta bulunan şirketten doktorların şant ayarı için müracaat etmeleri gerektiği halde bunu kabul etmediklerini iddia ederek "Siz Türkiye'de ameliyat yaptırmışsınız, bu bizim standartlarımıza uygun değil,gidin Türkiye'de tedavi olun"şeklinde söylendiğini aktardı. Babasının bir an önce tedavi edilerek tekrar eski sağlığına kavuşması için Türkiye’ye acilen gitmesi gerektiğini ifade eden mağdur vatandaşımızın kızı, "Devlet büyüklerimizden rica ediyoruz. Lütfen uçak ambulans ile daha önce mağdur olan vatandaşlarımıza yapılan gibi babamın tedavisi için yardım edin. Doktorlar babamın sadece birkaç günü kaldığını söylüyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanımız ve diğer tüm yetililere ulaşamıyoruz. Lütfen bize yardım edin "şeklinde feryat etti.

YILLARCA ALMANYA'DA ÇALIŞIYORLARDA,TÜRKİYE'YE GİDECEK İMKANLARI YOKMU?  TÜRKİYE  HANGİSİNE YARDIMA GİTSIN?  (yHy)

Kamil Yılmaz/YeniyurtHaber.15.10.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın