Tartışmaları,hâlâ devam eden toplantı

Tartışmaları,hâlâ  devam eden toplantı

Liderlerin yanyana gelmeleri,dünya'nın huzuru,barışı için elzem sayılırdı.

Dünay liderleri Japonya'da önemli görüşmeler yaptılar.

 Dünya liderlerinin bir araya gelmeleri,dünya barışı içinde faydalı  idi.

Bu toplantıyı dünay medyası manşetten verdi. Tv.lar,gazete,radyo haberleri.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,G20 Liderler Zirvesi’nde “Dijital Ekonomi” temalı liderler etkinliği ile “Küresel Ekonomi”, “Ticaret ve Yatırımlar” temalı oturum ve çalışma yemeğine katıldı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun zirvede Cumhurbaşkanı Erdoğan ile dünya liderle rinin fotoğraflarını paylaştı.

Erdoğan,G20 aile fotoğrafında hazır bulundu. Erdoğan aile fotoğrafında ABD Başkanı Donald Trump ve Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo ile yan yana durdu.

BU TOPLANTILAR,ARADA BİR SERT TATIŞMALARI DA YUMUŞATMAKTDIR.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra diğer devlet başkanlarıyla zirvenin ilk programı olan “Dijital Ekonomi” temalı liderler etkinliğine geçti.Etkinliğin ardından liderler, “Küresel Ekonomi”, “Ticaret ve Yatırımlar” temalı oturum ve çalışma yemeğine iştirak etti.Sohbet sırasında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da hazır bulundu.

DÜNYA LİDERLERİNİN SAMİMİ POZLARI,DÜNYA BASININDA...

DER SPİGEL,"..Yanlış harmonı" manşetini atmış.Hem haberi hem de videoyu seryediniz.

(Bu videolar,bizm sayfamızda,maalesf yüklemek mümkün değil;anlamış değiliz.)

Japonya'daki G20 Zirvesi’ne katılan Cumhurbaş kanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkeliderleriyle sami mi pozları dikkat çekti. Erdoğan’ın ABD Başkanı Donald Trump ile pozundaki detaylar zirveye dam gasını vurdu. Japonya’nın Osaka şehrindeki INTEX Fuar Merkezi’nde gerçek leştirilen ve dünyanın en büyük 20 ekonomi sinin liderlerini bir araya getiren G20 Liderler Zirvesi'nde Cumhurbaş kanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünya liderleriyle samimi fotoğraf ları dikkat çekti.

TRUMP, ERDOĞAN,PUTİN,MARKO

Trump ve Putin şakalaşması,(.."yeni seçim ler de seni daha desteklemem" gibi şaka sözler üzerine  gülüşmeler,ekranlara yansı dı) Rusya tv de de izledik. Türkiye tv.leri gibi Almanya tv.lerinde de.

Erdoğan'ın,ABD Başkanı Donald Trump,Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Fransa Cumhurbaşkanı Emman uel Macron ile samimi pozları dikkat çekici.Tartışmaları hâlâ devam eden toplantı.

RESİMLERİN PAYLAŞIMI ALMAN BASINIDA YER ALAN HABER LERE GÖRE...

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahret tin Altun,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın G20 Liderler Zirvesi'nde ABD (USA) Rusya ve Fransa devlet başkanları yla sohbet ettiği fotoğrafları paylaştı.

LİDERLERİN,OSAKA 2019 HATIRA POZU

Sağtarf önde,Almanya Başbakanı Bayan Merkel.Merkel,rahatsız olmasına rağmen toplantıya katılması,diğer liderlerin de odak noktası oldu.

Dünaya basını,bu resimleri ve haber yorumları yayınlandı.

* * *

 Japonya'da G20 Liderler zirvesi.YeniyurtHaberYorum

Basına yansıyanlar.28.06.2019

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın