Suriye'nin sivil halkı katletmesi

Suriye'nin sivil halkı katletmesi

İdlib’de 5 Türk askeri ve 1 sivil personelin şehit edilmesine ilişkin soruya ise “Yaşanan olayları takip ediyoruz.

AB'den Esad rejimine sivil saldırıları durdurma çağrısı

 

 

Avrupa Birliği (AB/EG) Komisyonu Sözcüsü Peter Stano, AA muhabirinin “Esed rejiminin Rusya’nın desteği yle, uluslararası çağrılar ve Astana sürecine rağmen İdlib’de sivilleri hedef alma sını nasıl değerlen diriyor sunuz?

...

"Bölgeden Avrupa’ya doğru muhtel yeni göç dalgasına ilişkin yorumunuz nedir?” sorusunu cevapladı.

Stano, AB için sivillerin durumunun temel endişe kaynağı olduğunu belirterek, “İdlib’deki son saldırılardan ciddi endişe duyuyoruz. Başta Suriye rejimi ve Rusya gibi destekçilerinin sivillere yönelik havadan saldırıları ciddi insani trajediye ve çok sayıda insanın yerinden edilmesine yol açmaktadır. Bu bölgede askeri eylemlerin sonlandırılması ve siyasi çözüm çağrısında bulunuyo ruz.” diye konuştu.

RUS DESTEKLİ SURİYE SALDIRILARI DEVAM EDİYOR.DÜNYA 3 MAYMUNA OYNUYOR.

Stano, İdlib’de 5 Türk askeri ve 1 sivil personelin şehit edilmesine ilişkin soruya ise “Yaşanan olayları takip ediyoruz. Bu müzakere masasına oturulması gerektiğinin bir başka örneği dir.” yanıtını verdi.

Basın toplantısına Fransızca damgası

Öte yandan 31 Ocak gecesi İngiltere’nin AB’den ayrılmasının (Brexit) ardından AB Komisyonunun ilk günlük basın brifinginde, daha önce ağırlıklı olarak İngilizce kullanılmasına rağmen,gazeteci lerin büyük bölümünün soruları Fransızca sorması ve cevapların Fransızca verilmesi dikkati çekti.

Basına yansıyan haberler.3.02.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın