Şimdi Çocuk Yapma Zamanı

Şimdi Çocuk Yapma Zamanı

Frankfurt mahallı seçimlerinde meclise giren BİG Partisi, aşırı sağcı BFF ile ittifak yaptı.

ALMANYA'DA NÜFUS AZALIYOR!Nüfus alarmı

ŞİMDİ ÇOCUK YAPMA ZAMANI.

ÇOCUK YARDIM PAKETLERİDE YENİLENDİ

İstikrarlı şekilde yükselişte olan Almanya'nın nüfusu, dokuz yıl aradan sonra geriledi.

Memleket/Ülkede geçen yıl ölümler arttı, doğumlar azaldı, göç durdu ve nüfus ilk kez düştü.

Federal İstatistik Dairesi, 2020 nüfus verilerini açıklarken 12 bin gerileme olduğunu duyurdu. Ülkede nüfus 2011-2019 yılları arasında düzenli artış gösteriyordu ve 80.3 milyondan 83.2 milyona yükselmişti. Daire, 2020'deki gerilemeye, ölümlerin dışında göç edenlerdeki düşüşün de etkili olduğunu duyurdu.

 Almanya'da 1972'den bu yana ölümlerin sayısı doğumların üstünde olmasına rağmen göç faktörü sayesinde nüfusta artış yaşanıyordu. Ülkede 80 yaş üstündekilerin sayısı yüzde 4.5'lik artışla 5.9 milyona ulaştı. 60-79 yaş grubundakilerin sayısı ise 18.2 milyona yükseldi. İstatistiklere 20-59 yaş arasındakilerin sayısı 43.7, çocuk ve gençlerin sayısı da 15.3 milyon olarak yansıdı. 

AvrupaSabah/Wisbaden/München/YeniyurtHaber.23.06.2021

ÖTE YANDA,DİALOG  İTİFAK GETİRDİ

İyi diyalog ittifak getirdi

Frankfurt mahallı seçimlerinde meclise giren BİG Partisi, aşırı sağcı BFF ile ittifak yaptı.

Genel Başkan Haluk Yıldız; Diyalogla olmayacak şey yok. Yakında birlikte camileri de gezeceğiz.

ORTAK GRUP KURACAKLAR
HESSEN Eyaleti'nde yapılan seçimlerde BİG Partisi Genel Başkanı Haluk Yıldız Frankfurt Belediye Meclisi'ne seçilmeyi başarmıştı. Mecliste iki sandalyesi olan "Frankfurt İçin Birlik" (BFF) ile ittifak yapan Haluk Yıldız, böylece BİG ile BFF'nin mecliste grup kurabilmelerinin önünü açtı. Ancak BFF'nin İslam ve göçmen karşıtı bir parti olarak görülmesi nedeniyle bu ittifaka tepki geldi.


ÖNYARGILARI KIRIYORUZ
YILDIZ BFF'nin göçmenler ve İslam konusunda kesinlikle açıklama yapmayacağını bildirirken, "Ben görüş beyan edeceğim. BFF, AfD'den ayrışmış, muhafazakar bir parti. Müslümanlar ile daha önce hiç diyaloğa girmemişler. Şimdi önyargılarını kırıyoruz. Hayırlı bir iş yapıyoruz. BFF'yi göçmenler ve İslam konusunda politika değişikliğine ikna ettik" diye konuştu.
CAMİLERDEN TEŞEKKÜR
YILDIZ, "Bu nedenle birçok cami beni arayıp teşekkür etti. Bu tür gruplarla diyalog kurmamız gerekir. Benimle birlikte bütün camileri gezecekler" dedi. Yıldız, "Meclisteki tüm partilerle görüştüm, birçoğu cevap bile vermedi. Mecliste 2 üyesi olan BFF ile yaptığımız işbirliği Almanya için önemli bir model" diye konuştu.

Fatih Yilmaz.Frankfurt/Düzenleyen;YeniyurtHaber.23.06.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın